Hotelarz się szkoli

Autor: Andrzej Szafrański
O EURO 2012 mówi się zazwyczaj w kontekście liczby hoteli, które powstaną - lub nie - po to, by przyjąć tłum kibiców i odwiedzających Polskę turystów. "Na papierze" i w statystyce plany rozwoju rynku hotelarskiego, zarówno pod względem liczby nowych hoteli, jak i mających w nich zanocować osób, prezentują się imponująco.

Równie imponująco wygląda zestaw szkół kształcących kadry dla turystyki i hotelarstwa. Szkoły te są potrzebne, bo co roku otwiera się ponad 50 nowych hoteli. űe o innych obiektach noclegowych nie wspomnę. "Na papierze" całkiem nieźle wyglądają też programy dydaktyczne tych szkół. Sądząc z tempa przyrostu szkół średnich, "półwyższych" i wyższych uczących przyszłych hotelarzy, ich liczba sięgnie wkrótce tysiąca a liczba absolwentów ponad 100 tys. rocznie.

Oczywiście, trochę żartuję, ale przeraża mnie optymizm lubÉ ignorancja osób odpowiedzialnych za powstawanie nowych szkół hotelarskich. Ostatnio zmroziła mnie informacja o założeniu kolejnych klas hotelarskich w kilku gminach pewnego województwa, które nie mają ani jednego skategoryzowanego obiektu noclegowego. Nie mam nic przeciwko temu. Ale chcę tylko zapytać, kto w tych szkołach będzie uczył praktycznej znajomości fachu i gd [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *