Nagrodzili hotel nim powstał

Budynek lub raczej kompleks wrocławskiego Hiltona opisywany jest jako "położony saksofon" albo "rozciągnięty stadion". Na wizualizacji ogród na dziedzińcu hotelu


Projekt wrocławskiego hotelu Hilton został uznany za najlepszy w kategorii "Retail and Leisure" (obiekty komercyjno-wypoczynkowe) w konkursie na najlepsze inwestycje przeprowadzonym na międzynarodowych targach nieruchomości w Cannes. Projektantami hotelu Hilton, który stanie we Wrocławiu tuż przy Poczcie Głównej są architekci z renomowanej pracowni Gottesman-Szmelcman Architecture SARL z Paryża. Hotel, przy którym trwają obecnie prace ziemne ma zostać zbudowany do 2010 roku.

Na sześciu kondygnacjach ma się znajdować 420 pokoi hotelowych, restauracje, sale konferencyjne, centrum mediów współczesnych i klub jazzowy. W budynku znajdzie się też basen, centrum fitness i odnowy biologicznej. Na parterze urządzony zostanie ogród. Nowoczesny i nietypowy wygląd zawdzięczać ma także niezwykłej elewacji wykonanej z plastycznego tworzywa - corianu. Całkowity koszt inwestycji jest szacowany na 300 milionów złotych, a inwestorem jest spółka Wings Properties.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *