Inteligentne sieci wideo

Autor: Dawid Zaraziński
Chęć dynamicznego wejścia na polski rynek wyraziła szwedzka firma Axis Communications, lider światowego rynku sieciowych rozwiązań wideo.

Sposobnością ku temu była konferencja prasowa, przybliżająca działalność koncernu oraz jego najnowsze produkty Mająca biura w 18 i partnerów w ponad 70 krajach firma dostarcza rozwiązań związanych głównie z elektronicznym nadzorem oraz systemami do zdalnego monitorowania. Jej oferta obejmuje kamery sieciowe, serwery i dekodery wideo, oprogramowanie (oparte na otwartych standardach) oraz pełną linię akcesoriów. Najnowocześniejsze kamery Axis wyposażone są w funkcje wykrywania dźwięku i ruchu oraz rozpoznawania prób ingerencji (na przykład zamalowywanie). Klientami Axis Communications jest m.in. sieć Derby Hotels, posiadająca hotele w Barcelonie, Madrycie i Londynie. Menedżerom sieci zależało na utrzymaniu kontroli nad systemami administracyjnymi każdego ośrodka oraz na skoordynowaniu prac serwisowych w różnych obszarach. Istotne było też zapobiegnięcie kradzieżom materiałów i narzędzi z hoteli, a wszystko to przy zachowaniu prywatności gości. Axis Communications zaproponowało kompletny system opierający się na istniejącym w hotelach systemie Wi-Fi, co umożliwiło zredukowanie do minimum kosztów związanych z okablowaniem, a także zapewniło możliwość błyskawicznej instalacji w dowolnym miejscu. - Chcemy, także w Polsce, być siłą napędową, która pozwoli klientom dostrzec wszystkie zalety inteligentnych sieci wideo - mówił Peter Lindström, menedżer regionalny firmy odpowiedzialny m.in. za nasz kraj.Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *