Sito dla kandydatów do goszczenia piłkarzy

Zakończył się pierwszy etap weryfikacji zgłoszeń na centra pobytowe Euro 2012. Ministerstwo Sportu ogłosiło listę 110 centrów pobytowych. O miano centrum pobytowego starały się 152 miejscowości z całej Polski. Wnioski były weryfikowane pod kątem wymogów UEFA, w zakresie standardu obiektowego, usytuowania i finansowania z pominięciem udziału środków budżetu państwa.

O miano centrum pobytowo-szkoleniowego ubiega się m.in. trzygwiazdkowy hotel Ideal zlokalizowany w Pruszkowie


Według ministra sportu Mirosława Drzewieckiego, niektóre zakwalifikowane ośrodki mają wymiar wirtualny. Po trzecim etapie weryfikacji, który polegał na wysłaniu pełnej dokumentacji finansowo-budowlanej, w grze pozostało już tylko 65 miejscowości. Jednak ministerstwo sportu wyśle do UEFA pełną listę ze 110 kandydującymi ośrodkami, ponieważ resort chce dać szansę nawet pozornie słabszym w stawce. Każdy wnioskodawca, który spełnia kryteria i będzie w posiadaniu dokumentów pozwalających na ocenę realności zakończenia inwestycji do czerwca 2010 roku, zostanie umieszczony na liście do UEFA.

Ostateczna lista propozycji na centra pobytowe zostanie przedstawiona do końca maja 2008 r. Obecnie prace nad wnioskami prowadzi zespół weryfikujący, zaś pod koniec maja ośrodki zostaną zlustrowane przez delegatów europejskiego związku piłkarskiego.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *