Pięć hoteli ekonomicznych Warimpeksu w stolicy

Mimo niepewnej sytuacji na europejskim rynku nieruchomości w ubiegłym roku przychody specjalizującego się w budowie hoteli i biurowców Warimpeksu wzrosły o 38 proc, do 81,2 mln euro. Przedstawiciele Warimpeksu wierzą, że 2008 r. również będzie korzystny, choć nie spodziewają się aż tak znacznej poprawy obrotów. - Liczymy na to, że przychody Warimpeksu wzrosną w 2008 r. o 10-25 proc.

W tym roku zakończymy inwestycje, które rozpoczęliśmy w 2006 i 2007 r. Dużo zależało będzie oczywiście od tego, ile projektów uda nam się sprzedać. Kolejnego dużego wzrostu przychodów spodziewamy się w 2009 r. Wówczas otworzymy hotele w Łodzi i Berlinie oraz zakończymy zapewne pierwszą fazę projektu w Sankt Petersburgu - prognozuje Christian Fojtl, członek zarządu Warimpeksu. Warimpex zamierza zainwestować w tym roku około 155 mln euro, z czego połowę w Polsce.

Nieco mniej wyda na inwestycje w Rosji. Firma rozgląda się za kolejnymi krajami regionu, w których mogłaby rozpocząć działalność. W najbliższych latach Warimpex ma rozwijać działalność w segmencie hoteli ekonomicznych. Przedstawiciele austriackiego dewelopera wierzą, że placówki tego typu mają przed sobą najlepsze perspektywy rozwoju. W planach na najbliższy rok jest otwarcie trzech hoteli i rozpoczęcie budowy 4-6 kolejnych, z czego trzech w Polsce. Spółka bacznie przygląda się warszawskiemu rynkowi obiektów noclegowych, na którym po latach zastoju pojawiło się ożywienie i dlatego w ciągu 5 lat chciałaby wybudować w stolicy 3-5 hoteli ekonomicznych.


Łódzki Andel's zostanie otwarty z lekkim opóźnieniem - nie w tym, ale w przyszłym roku

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *