Kosmetyki: ekologiczne i organiczne

Firma Lanwar od kilku lat wprowadza do swojej oferty kosmetyków hotelowych produkty ekologiczne i organiczne. Zgodnie z najnowszymi trendami na rynku takie kosmetyki są coraz bardziej pożądane przez hotelarzy.

- Wprowadziliśmy również nowoczesne rozwiązania w procesie produkcji, zgodne z nowymi przepisami (nr 1223/2009 z dnia 30 listopada 2009 roku). Obserwujemy, że coraz więcej osób jest świadomych zarówno w kwestii ekologii, jak i działania poszczególnych składników obecnych w kosmetykach – mówi Jerzy Warszawski, prezes firmy Lanwar. – Mamy świadomość, że składniki użyte do ich produkcji muszą być odpowiedniej jakości, mają być stosowane zgodnie z wymaganiami bezpieczeństwa dla zdrowia klienta, ustalonymi odpowiednimi dyrektywami. W ofercie Lanwaru znajdują się produkty ekologiczne, organiczne z certyfikatami „Ecocert”, „Ecolabel” oraz „Cosmebio” (marki „Damana Organic”, „N-Ki”, „Scandinavian White”). Formuły kosmetyków Lanwaru są pozbawione parabenów, silikonów, substancji pochodzenia zwierzęcego, substancji modyfikowanych genetycznie (GMO), są testowane dermatologicznie, natomiast nie na zwierzętach. Zawierają wiele składników pochodzenia naturalnego i są biodegradowalne w stopniu wyższym niż 90 proc. W przypadku produktów oznaczonych jako organiczne dochodzą do tego kwestie takie jak brak olejów mineralnych, barwników i chemicznych zapachów, minimum 95 proc. naturalnych składników, w tym nie mniej niż 10 proc. pochodzących z upraw organicznych. W projektowaniu opakowań również korzysta się z materiałów ekologicznych, podlegających obiegowi wtórnemu, czego przykładem może być linia kosmetyków „Damana Earth & Sun”, której galanteria jak również etykiety na butelkach, wykonane są wyłącznie z papieru pochodzącego z

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *