NH, znaczy dla niepalących

Na początku września otwarto w Poznaniu pierwszy hotel sieci NH Hoteles w Polsce. Jest to obiekt przeznaczony wyłącznie dla niepalących. W 4-gwiazdkowym hotelu znajduje się 78 pokoi i 14 typu superior. Budynek ma dziewięć kondygnacji. Na sześciu z nich znajdują się pokoje, pozostałe trzy mieszczą centrum fitness, restauracje i sale konferencyjne.

Hotel jest zlokalizowany przy ulicy Św. Marcina, w dawnym hotelu Wielkopolska, zbudowanym na początku XX w. Zabytkowy budynek został odrestaurowany, a jego wnętrza zmodernizowane. Dodano również ogród zimowy. Remont trwał dwa lata. Notowana na madryckiej giełdzie hiszpańska sieć NH Hoteles, klasyfikowana jest na 21 miejscu wśród największych grup hotelowych świata. Na początku tego roku posiadała 341 obiektów dysponujących 49,6 tys. pokoi. NH zamierza wkrótce otworzyć podobny obiekt w Gdańsku, kolejne inwestycje planuje w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. NH Hoteles przeważnie nie buduje nowych obiektów, tylko poszukuje starych kamienic, z historią, duszą, w dobrym miejscu i adaptuje je na luksusowe hotele. Projekt przebudowy budynku powstał w Grupie Projektowej Assmann Polska. Hotel Wielkopolska był przez wiele lat jednym z najbardziej reprezentacyjnych hoteli w Poznaniu. Zbudowany na terenie wyburzonego Deutsches Haus jako 6-kondygnacyjny hotel Reichshof. Hotel posiadał wówczas 100 pokoi, na parterze Białą Salę, jadalnię do śniadań, Salę Ogrodową (piwiarnię) i salę do spotkań.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *