Łódzka Polonia liczy na gwiazdki

Wybudowany w roku 1912 hotel Polonia Palace w Łodzi, zlokalizowany w Centrum miasta przy skrzyżowaniu ul. Narutowicza i Kilińskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie dworca Łódź Fabryczna, powinien w przyszłym roku odzyskać utracone gwiazdki. Właściciel remontowanego etapami od roku 2005 obiektu, zapowiada zakończenie remontu fasady budynku, który ma przywrócić jej pierwotny wygląd, na przełomie października i listopada.

W roku 2006, w zabytkowym obiekcie wymieniono m.in. 300 okien i przeprowadzono remont pokoi, wyposażając większość z nich w łazienki. W sumie, po zakończeniu remontu, liczba pokoi ma się zmniejszyć ze 165 do 120, jednak zyskają one lepsze wyposażenie, meble i łazienki. W planach jest kontynuowanie remontu wnętrz i podnoszenie standardu pokoi oraz zabudowanie podcieni, w których ma powstać restauracja. Właścicielem Polonii jest spółka Centrum Hotele, która powstała w lipcu tego roku, w wyniku komercjalizacji Państwowego Przedsiębiorstwa Turystycznego "Łódź". Poza Polonią, spółka jest właścicielem czterech hoteli: Światowita i Centrum o standardzie 3 gwiazdek oraz 2-gwiazdkowych Mazowiecki i Savoy.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *