Płonął hotel

31 sierpnia w godzinach rannych w Hotelu Oliwskim w Gdańsku w jednym z pokoi na poddaszu wybuchł pożar. Szybka informacja o pojawieniu się ognia umożliwiła sprawną ewakuację wszystkich gości i personelu. Nikomu nic się nie stało. Po kilkudziesięciominutowej akcji trójmiejskiej straży pożarnej ogień ugaszono. Według wstępnych informacji ogień został zaprószony przez niedopałek gościa obcokrajowca ok. 6 rano. Stało się to, mimo iż w hotelu obowiązuje zakaz palenia, a zapałki są niedostępne w recepcji.

W wyniku pożaru spalił się jeden pokój. Niestety ogień poszedł pod poszycie dachowe i uczestniczący w akcji strażacy musieli zdzierać dach, by zdławić płomienie. Hektolitry wody wykorzystane podczas akcji spowodowały zalanie budynku do parteru. Sama konstrukcja obiektu zdała egzamin, bo spaleniu nie uległa nawet łazienka przyległa do pokoju, w którym rozpoczął się pożar. Szacowany wstępny koszt remontu to 800 tys. zł netto. Usuwanie skutków pożaru, czyli remont dachu, osuszanie i sprawdzanie instalacji, potrwa ok. dwóch miesięcy. 2-gwiazdkowy (o podwyższonym standardzie)

Hotel Oliwski został oddany do eksploatacji w ub.r. Oferujący 53 pokoje, restaurację i salę konferencyjną na 120 osób obiekt położony jest na skrzyżowaniu ulic Piastowskiej i Grunwaldzkiej w Gdańsku. Hotel Oliwski należy do firmy deweloperskiej Inpro. Nie jest to pierwsza inwestycja spółki w bazę noclegową. Inpro jest właścicielem 4-gwiazdkowego Domu Zdrojowego w Jastarni oraz rozpoczyna inwestycję w kompleks hotelowo-apartamentowy zlokalizowany na Wyspie Ptasiej w Mikołajkach.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *