Biurowiec zamiast 5 gwiazdek

Na początku września Warimpex ogłosił, że rozważa możliwość adaptacji kamienic przy ulicy Próżnej 7/9, w Warszawie, przeznaczonych wcześniej na pięciogwiazdkowy hotel, na biurowiec. Decyzje powinny zapaść w ciągu kilku najbliższych tygodni. Powodem jest brak porozumienia z władzami miasta, w sprawie dokupienia przez inwestora działki przylegającej do kamienic, która jest niezbędna do stworzenia podziemnego parkingu. Warimpex jest właścicielem kamienic od 2005 r. i chociaż przebudowę zapowiada od dawna, to wciąż przesuwał terminy rozpoczęcia prac.

Wcześniej planowano, że warta 16-18 mln euro inwestycja, zostanie rozpoczęta wiosną 2007 roku i zakończy się po niespełna dwóch latach. Domy przy ul. Próżnej 9 (tzw. kamienica Zalmana Nożyka) i Próżnej 7, to jedne z nielicznych ocalałych kamienic warszawskiego getta. Próżna zaś jest jedyną w Warszawie ulicą, przy której takie kamienice stoją po obu stronach. Inwestor zamierzał gruntownie przebudować obie kamienice. Wg projektu, narożny budynek nr 9, ma mieć od strony pl. Grzybowskiego szklany dach o takim samym kształcie, jak obecny.

Od strony ul. Próżnej zostanie umieszczony w nim rząd lukarn - za nimi ukryje się dodana kondygnacja. Sąsiedni budynek ma urosnąć o dwie kondygnacje, które schowają się w podniesionym dachu. Warimpex planuje jeszcze jedną inwestycję w Warszawie: hotel Jan III Sobieski od strony ul. Tarczyńskiej, ma zostać rozbudowany o część konferencyjną. Jeśli spółka nie dojdzie do porozumienia z miastem, projekt może pozostać wyłącznie na papierze.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *