Hevelius z czwartą gwiazdką

Niemal w przededniu swoich 29 urodzin hotel Mercure Hevelius Gdańsk otrzymał czwartą gwiazdkę. Podniesienie kategorii było możliwe dzięki remontowi, jaki przechodzi obiekt. Jego celem jest m.in. podniesienie standardu wyposażenia. Należący do sieci Orbis SA hotel oferuje obecnie 281 pokoi, w tym 6 apartamentów, restaurację i 9 sal konferencyjno-biznesowych. Ten 19-kondygnacyjny obiekt, zaprojektowany przez Szczepana Bauma, z zespołem wzniesiono w latach 1974-79.

Gdy go otwierano w październiku 1979, jako hotel Hevelius Gdańsk, należał do najnowocześniejszych hoteli w Polsce. Prawie od razu hotel znalazł się w centrum historii - podczas wydarzeń w Stoczni Gdańskiej w latach 80. XX w. hotel gościł przedstawicieli mediów, którzy relacjonowali poczynania stoczniowców. Z jego okien, z których roztacza się panorama Gdańska, telewizje filmowały teren stoczni. W ub. r. Hevelius przeszedł modernizację elewacji, podczas której pierwotna, żółta, została wymieniona na srebrnostalową. W Polsce, pod należącą do sieci Accor marką Mercure, funkcjonuje obecnie 11 hoteli, spośród których trzy mają kategorię 4 gwiazdek, zaś jeden o taką kategorię się stara. Markę Mercure posiada obecnie 758 hoteli w 49 krajach, oferujących łącznie 93,8 tys. pokoi. Na działce sąsiadującej z Heveliusem, powstaje 1-gwiazdkowy hotel Etap. Prace nad nim przeciągają się jednak, z powodu długiego okresu wydawania pozwoleń archeologicznych.Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *