„Gremium” do Alp czyli III Memoriał im. Chojnackiego

Trzeci już memoriał im. Mecenasa Zbigniewa Chojnackiego zorganizowany przez Małopolską Izbę Hotelarską "Gremium" przybrał postać rajdu samochodowego do austriackiej miejscowości AnnabergNa starcie rajdu zebrało się 65 uczestników i 24 samochody. Tyleż też osób, czyli co najmniej o połowę więcej niż w rajdach organizowanych przez krakowskich hotelarzy w latach 20. XX wieku do np. Cannes, wystartowało 17 października spod krakowskiego hotelu Pollera. Rajd, który był rajdem tylko z nazwy - nie było odcinków specjalnych, ani żadnych prób zręcznościowych - miał na celu zintegrowanie środowiska. Rozpoczęta w Krakowie trasa wiodła przez Czechy do Austrii. "Etapami" były: spotkanie z austriackimi hotelarzami, wyprawa na jedną z najpiękniejszych przełęczy Alp, wspólna zabawa, a następnego dnia msza. Po zmaganiach z górami ogłoszono wyniki - za najkrótszą przebytą trasę (Kraków - Novy Jicin - Annaberg) wyróżniono załogę Adama Rajpolda z hotelu Kazimierz.


Gościem honorowym wieczoru, podczas którego rozstrzygnięto wyniki rajdu, był były burmistrz Annabergu - Franz Karner. Kraków jest stolicą polskiego hotelarstwa. W Krakowie jest niemal dwa razy więcej hoteli niż w Warszawie i kilka razy więcej niż w jakimkolwiek innym mieście w Polsce. Izba "Gremium" nawiązuje tradycją do Korporacji Gremium Właścicieli Hoteli i Pensjonatów w Krakowie, która istniała do roku 1950. Organizacja przestała istnieć, bowiem hotele odebrano ich prawowitym właścicielom. I chociaż hotele te wróciły do właścicieli po 1990 roku, to organizacja powróciła do życia dopiero na zebraniu założycielskim Małopolskiej Izby Hotelarskiej "Gremium" w Krakowie 8 marca 2003 roku. Wówczas pan Zbigniew Chojnacki, ówczesny właściciel krakowskiego hotelu Pollera, przekazał odrodzonej organizacji statut i pieczęć korporacji, które to symbole skrzętnie przechowywał, wierząc, że kiedyś organizacja się odrodzi.

IsKra

Uczestnicy rajdu, czyli III Memoriału im. Zbigniewa Chojnackiego zorganizowanego przez Małopolską Izbę Hotelarską w komplecie
Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *