Hotel Red w czerwonym Ostrowcu Świętokrzyskim

11 października w Ostrowcu Świętokrzyskim otworzono hotel Red. Inwestorem obiektu, mieszczącego się przy ul. Kuźnia 75, jest firma ADBA Mazur-Raczyński s.j., której właścicielami są Wojciech Mazur i Henryk Raczyński. Hotel Red ma 50 miejsc noclegowych i cztery kondygnacje. W najniższej mieści się restauracja. W budynku znajdują się ponadto: sala, w której można organizować przyjęcia na 200 osób, sala konferencyjna dla 50 osób.

Za dwa miesiące planowane jest uruchomione sauny, solarium i SPA. - Hotel jest w trakcie procedury kategoryzacyjnej - informuje Wojciech Mazur. Właściciele wystąpili o promesę kategoryzacyjną i starają się o uzyskanie trzech gwiazdek. - Będziemy przyjmować gości z całej Polski i z zagranicy, szczególnie z Hiszpanii i Irlandii z uwagi na prowadzone w Ostrowcu Świętokrzyskim interesy przedstawicieli obu nacji - dodaje Mazur.

Skromna do niedawna baza noclegowa Ostrowca (3-gwiazdkowy hotel Gromada z 207 łóżkami) powiększa się z roku na rok. Obecnie w mieście funkcjonują cztery skategoryzowane hotele: Gromada i Pałac Tarnowskich, które mają trzy gwiazdki, Pod Parowozem - dwie, zaś Panorama jedną. Oferują one łącznie 300 miejsc noclegowych. Pozostałe obiekty dysponują około 150 łóżkami. Ostatnio dołączył do nich nieskategoryzowany obiekt Hutnik mający 100 łóżek. Pisanie o Ostrowcu w kontekście "czerwony" ma swoje uzasadnienie w historii. Na przełomie lat 1905/06 funkcjonowała w mieście i okolicach tzw. Republika Ostrowiecka. Kierował nią Ignacy Boerner bliski współpracownik Józefa Piłsudskiego.


Hotel Red po zakończeniu procedury kategoryzacyjnej będzie piątym hotelem w Ostrowcu.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *