W Bydgoszczy będzie hotel Mercure

Spółka Orbis podpisała umowę franczyzy na 4-gwiazdkowy hotel Mercure Bydgoszcz Sepia z 90 pokojami w ścisłym centrum miasta. Powstaje on w secesyjnej kamienicy z 1884 roku przy ul. Focha. To piętnasta umowa franczyzy w ramach strategii rozwoju w modelu asset-light.Mercure Bydgoszcz Sepia zostanie otwarty i włączony do Grupy Orbis w połowie 2014 roku. Jego wystrój nawiązywał będzie do tradycji obiektu. Atrakcją będzie taras widokowy na dachu hotelu, skąd goście będą mogli podziwiać bydgoską starówkę. – Hotel ma pierwszorzędną lokalizację i z pewnością przypadnie do gustu biznesmenom oraz turystom odwiedzającym Bydgoszcz. Będzie to pierwszy hotel z międzynarodową marką Accor w tym mieście – powiedział Laurent Picheral, prezes zarządu i dyrektor generalny Grupy Orbis.

W ramach strategii asset-light Accor chce zwiększać w swoim portfolio liczbę hoteli franczyzowych, dzierżawionych i prowadzonych na podstawie umów o zarządzanie, a ograniczać liczbę hoteli posiadanych na własność. Tylko w tym roku Orbis, którego większościowym udziałowcem jest Accor, podpisał już cztery umowy franczyzy na hotele ibis Styles: w Wałbrzychu (wcześniej działał jako Holiday Inn Express) oraz we Wrocławiu, Siedlcach i Nowym Sączu, których otwarcie jest planowane w latach 2014- 2015, a także na Mercure w Rydze i Bydgoszczy. Celem jest zawieranie średnio jednej umowy franczyzowej

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *