Nie będzie hotelu Sukcesja w Łodzi

Inwestor powstającego w Łodzi centrum handlowo-rozrywkowego Sukcesja zrezygnował z budowy hotelu. Pierwotnie zakładano, że 3-gwiazdkowy obiekt ze 150 pokojami ruszy na początku 2013 roku.

Projekt całego kompleksu przy al. Politechniki, w pobliżu ścisłego centrum, powstał w 2010 roku. Jednak od tego czasu zasadniczo zmieniła się sytuacja na łódzkim rynku hotelarskim. Tylko w tym roku ruszyły DoubleTree by Hilton, Novotel i Tobacco Hotel, a rok wcześniej Holiday Inn. – Badania rynku przeprowadzone wiosną i latem przez dwie niezależne pracownie, wykazały jednoznacznie, że powstanie hotelu w kompleksie Sukcesji jest obecnie nieuzasadnione ekonomicznie – powiedziała portalowi nasze miasto.pl Ewa Samsel, rzecznik Sukcesji. Powierzchnia całkowita hotelu miała wynosić ok. 8 tys. mkw. i o tyle zmniejszy się powierzchnia kompleksu, która wyniesie 128 tys. mkw. Projekt centrum jest właśnie zmieniany, a prace zostały ograniczone na czas wprowadzania zmian. Całość kompleksu ma być oddana do użytku we wrześniu przyszłego

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Nie będzie hotelu Sukcesja w Łodzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *