Monopol w kwietniu

Na kwiecień planowane jest ponowne otwarcie wrocławskiego hotelu Monopol. Właścicielem wybudowanego w roku 1892 hotelu jest holding Liwa należący do krakowskiej rodziny Likus. W 2006 roku spółka kupiła obiekt od Grupy Hotelowej Orbis. Zakup i generalna modernizacja wrocławskiego hotelu ma kosztować w sumie krakowską spółkę około 200 mln zł.W mającym niemal 117 lat, wybudowanym w stylu art deco budynku hotelu trwają obecnie ostatnie prace wykończeniowe. Liczba pokoi wzrosła z 69 do 120. Zmieniono przy tym nieco kształt budynku - dach nad planowaną częścią handlową, z m.in. delikatesami, został podniesiony o 130 centymetrów. Nad wejściem do budynku od ulicy Świdnickiej inwestorzy odtworzyli efektowną kopułę, która uległa zniszczeniu podczas wojny.


W podziemiach pod częścią hotelową utworzono część rekreacyjno-sportową, z basenem, klubem fitness, saunami oraz grotą solną. Wnętrza zostały wykończone naturalnymi materiałami, głównie kamieniem i drewnem. Poza wrocławskim Monopolem Holding Liwa jest właścicielem trzech hoteli w Krakowie, jednego w Katowicach, jednego w Łodzi oraz jednej restauracji w Warszawie.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *