Trwają prace przy budowie Hiltona

Zakończył się kolejny etap prac na placu budowy wrocławskiego hotelu Hilton. Budowa wielofunkcyjnego kompleksu OVO, w którym znajdzie się m.in. hotel sieci Hilton, zakończy się do końca 2011 roku, czyli przed EURO 2012, zapewnia inwestor, spółka Wings Properties. - Zobowiązuje nas do tego umowa, jaką podpisaliśmy we wrześniu ubiegłego roku z siecią Hilton - mówi Małgorzata Nowosielska, ze spółki Wings Properties - Inwestycja została przez nas w pełni zabezpieczona od strony finansowej, a budowa przebiega zgodnie z przyjętym harmonogramem.
W grudniu inwestor ukończył podstawowe prace związane z budową ścianki szczelinowej. Obecnie trwają prace ziemne i odprowadzanie wód gruntowych. Do końca marca 2009 roku plac, na którym stanie OVO zostanie pogłębiony do około 11 metrów poniżej poziomu terenu. To niezbędne, ponieważ budynek będzie posiadał trzy kondygnacje podziemne, przeznaczone na zaplecze techniczne, część powierzchni komercyjnych i parking. - Hilton będzie funkcjonował na piętrach od pierwszego do trzeciego, a do dyspozycji gości oddane zostanie około 260 pokoi typu: Studio, 1 BR i Presidential Suite - dodaje Nowosielska. - Do hotelu należeć będzie znajdujący się w kompleksie basen, centrum SPA i Heath Club. Do budynku prowadzić będą dwa odrębne wejścia: jedno do części hotelowej, a drugie do apartamentowej. OVO to kompleks o charakterze hotelowo-apartamentowym powstający w scentrum Wrocławia. Oprócz pięciogwiazdkowego Hilotna znajdzie się w nim m.in. 3000 m2 powierzchni komercyjnych, sala konferencyjna na 440 osób, wewnętrzny ogród i parking. Na najwyższych piętrach budynku zlokalizowane zostanie około 190 apartamentów usługowych. Ich sprzedaż już się rozpoczęła. Za m2 apartamentu zapłacić trzeba od 4500 do 6000 euro.Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *