Ostróda przygotowuje się do Euro 2012

Ostróda stara się o przyznanie miastu statusu centrum pobytowo-treningowego dla drużyn piłkarskich podczas piłkarskich Mistrzostw Europy w roku 2012. Jednymi z kryteriów przyznania statusu centrum pobytowego jest infrastruktura sportowa i baza hotelowa.


Firma Condohotels Group złożyła wniosek o dofinansowanie dwóch inwestycji hotelowych powstających w Ostródzie. W przypadku obiektu Willa Port Resort, który powstaje nad brzegiem Jeziora Drwęckiego, firma ubiega się o dofinansowanie na wyposażenie hotelowe w wysokości 800 000 zł. Wartość całej inwestycji została oszacowana na 24 200 000 zł. Natomiast hotel Holiday Park, który powstaje przy odrestaurowanej plaży miejskiej też nad brzegiem Jeziora Drwęckiego, stara się o dofinansowanie na budowę w wysokości 15 000 000 zł. Wartość tej inwestycji to 55 000 000 zł. Oba obiekty stanowią część bazy noclegowej, która ma obsługiwać Ostródę w przypadku wytypowania miasta na Centrum Pobytowe.


Budowa 5-gwiazdkowego hotelu Holiday Park rozpoczęła się w 2008 roku, zakończenie planowane jest na rok 2010. Obiekt będzie dysponował 304 miejscami noclegowymi, restauracją na 350 osób, salami konferencyjnymi, zapleczem fitness oraz SPA kosmetycznym i medycznym. Hotel położony jest w zacisznej okolicy, co pozwoli zapewnić drużynom sportowym odpowiednie bezpieczeństwo i prywatność. Ľ W odległości około 300 metrów od bazy treningowej powstaje 4-gwiazdkowy hotel Willa Port Resort. Zostanie on oddany do użytku w czwartym kwartale 2009 roku. Obiekt przeznaczony jest dla 220 gości. Znajdzie się w nim 89 pokoi o metrażu od 34 do 52 m2. Dodatkowo w obiekcie powstanie restauracja, kawiarnia, sala bankietowa na 500 osób oraz centrum SPA & wellness. Tuż obok hotelu znajduje się kompleks luksusowych apartamentów Rezydencje Willa Port ze 100 miejscami noclegowymi.

Obiekt ten funkcjonuje od jesieni 2008 roku. W centrum miasta, obok drugiego stadionu miejskiego, powstaje 4-gwiazdkowy hotel Platinum. Będzie on dysponował 120 miejscami noclegowymi oraz nowoczesnym SPA o powierzchni 480 m2. Hotel sąsiaduje z modernizowanym Aquaparkiem Ostróda i centrum rekreacyjno-rozrywkowym, z którymi zostanie połączony podziemnym przejściem. Uruchomienie obiektu jest planowane na wiosnę 2009 roku.Firma Condohotels Group złożyła wniosek o dofinansowanie w wysokości 15 000 000 zł projektu budowy hotelu Holiday Park, zlokalizowanego przy plaży miejskiej nad Jeziorem Drwęckim. Zakończenie inwestycji planowane jest na 2010 rok4-gwiazdkowy hotel Platinum powstaje w centrum miasta, obok drugiego stadionu miejskiego. Obiekt sąsiaduje z Aquaparkiem Ostróda i centrum rekreacyjno-rozrywkowym, z którymi zostanie połączony podziemnym przejściem. Uruchomienie obiektu jest planowane na wiosnę 2009 roku.


W przypadku 4-gwiazdkowego hotelu Willa Port Resort firma Condohotels Group ubiega się o dofinansowanie na wyposażenie hotelowe w wysokości 800 000 zł. Obiekt zostanie oddany do użytku w czwartym kwartale 2009 rokuKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *