Radisson w sercu Gdańska

Piąty hotel marki Radisson Blu został otwarty 11 maja w Gdańsku w samym centrum miasta przy Długim Targu.


4-gwiazdkowy obiekt dysponuje 134 pokojami, w tym siedmioma apartamentami i jednym apartamentem prezydenckim. Ceny za pokój dwuosobowy oscylują wokół 700 zł. Architektura hotelu ma stanowić połączenie między zachowanymi elementami starych murów a nowoczesną aranżacją bryły budynku. Podczas budowy hotelu archeolodzy odkryli wiele rzadkich eksponatów rzucających nowe światło na historię osadnictwa w Gdańsku.


By podkreślić ciągłość i znaczenie historii, architekci zdecydowali o wyeksponowaniu zabytkowych fragmentów i oryginalnych murów w aranżacji hotelu. Projekt architektoniczny obiektu został przygotowany przez sopocką pracownię Horus. Inwestorem obiektu jest grupa Polpager z Gdańska. Hotel dysponuje dwiema salami konferencyjnymi na pierwszym piętrze oraz salą konferencyjno-bankietową o powierzchni 165 mkw. na parterze. We wszystkich pomieszczeniach hotelowych można korzystać z bezpłatnego dostępu do bezprzewodowego internetu. Centrum SPA oddane ma być do użytku we wrześniu.


Hotel posiada dwie restauracje. Verres en Vers to współczesna odsłona francuskiej brasserii, gdzie specjalnościom narodowej kuchni towarzyszy bogaty wybór tamtejszych win. Z kolei Sure Bar utrzymany jest w irlandzkim klimacie. Będzie tam można napić się Guinnessa i spróbować irlandzkich przekąsek. Dyrektorem hotelu został Maciej Miazek, który od 2005 roku był szefem wrocławskiego Radissona. Z siecią związany jest od 1992 r., gdy zaczynał jako kierownik zmiany recepcji w szczecińskim Radissonie. Później pełnił funkcje kierownicze m.in. w hotelach na Karaibach, USA, w Rydze, Dublinie i Tallinie. Rezidor Hotel Group posiada już hotele marki Radisson w Szczecinie (od 1992 r.), Wrocławiu i Warszawie (2002) oraz w Krakowie (2003). W ubiegłym miesiącu wprowadził do Polski swoją kolejną markę - w Krakowie uruchomiony został trzygwiazdkowy Hotel Park Inn.Architektura hotelu ma stanowić połączenie między zachowanymi elementami starych murów a nowoczesną aranżacją bryły budynku
Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *