Wrocław nie może sprzedać kamienic na hotele

W kwietniu Wrocław chciał sprzedać dwie atrakcyjne kamienice na Starym Mieście z przeznaczeniem na ekskluzywne hotele. Jedną wystawił do przetargu po raz drugi, kolejną już po raz trzeci. Mimo obniżenia o kilka milionów złotych oczekiwań miasta, nikt się nie zgłosił.

Czterokondygnacyjna kamienica z 1905 r. na ul. Rzeźniczej obok Teatru Współczesnego sprzedawana była po raz trzeci. Cena wywoławcza wynosiła
15 mln zł, o 6,5 mln zł mniej niż w pierwszym przetargu, który odbył się we wrześniu ub.r. Miasto chciało zainteresować nią duże sieci hotelowe. Nie udało się. Kolejna próba podjęta zostanie za trzy miesiące. Tym razem akceptowane będą też zgłoszenia od inwestorów, którzy chcieliby przeznaczyć kamienicę na inne cele niż hotelowe. Inną czteropiętrową kamienicę z przeznaczeniem na hotel, przy ul. Ofiar Oświęcimskich niedaleko Rynku, miasto chciało sprzedać za 8,5 mln zł,
o 1,5 mln zł mniej niż podczas pierwszego przetargu z grudnia. I tu ponownie nie było żadnego zainteresowania. W lipcu odbędzie się kolejny przetarg na nią. Cena wywoławcza - 7 mln zł.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *