Helan w Zakopanem

W Zakopanem otwarto kolejny hotel 3-gwiazdkowy - Helan. Jego właścicielem jest rodzeństwo Gąsieniców-Daniel: Andrzej - reprezentant Polski w snowboardzie, i Bożena - pilot wycieczek zagranicznych.


W hotelu ulokowanym przy ul. Stara Pardałówka, ok. 3 km od Krupówek, znajduje się 47 pokoi, restauracja Pod Orłami, bar Izba Myśliwska, parking na 60 samochodów. - I przepiękna panorama Tatr gratis - mówi Andrzej Gąsienica-Daniel.


Wiosną planowane jest uruchomienie sali konferencyjnej na 60 osób z funkcją sali kinowej oraz Centrum SPA z basenem, jacuzzi, siłownią, trzema rodzajami saun i sześcioma gabinetami zabiegowymi. Nazwa hotelu pochodzi od imion rodziców właścicieli: Heleny i Andrzeja. - Co do potrzeby stworzenia obiektu turystycznego wyróżniającego się spośród setek pensjonatów, hoteli, kwater itp. przekonaliśmy się z siostrą podczas licznych podróży po całym świecie: Bożena jako pilot wycieczek, ja jako członek Reprezentacji Narodowej w snowboardzie alpejskim - opowiada Andrzej Gąsienica-Daniel. - Podczas wszystkich naszych wojaży widzieliśmy wiele hoteli, nowoczesnych, starych, stylizowanych na dany region.


Podziwialiśmy je pod kątem funkcjonalności i taki chcieliśmy stworzyć własny hotel, by mógł pracować cały rok. Miało być rodzinnie, ciepło, trochę po alpejsku, trochę po góralsku. Hotel został zaprojektowany w stylu zakopiańskim, czyli według obowiązujących na Podhalu parametrów. W kubaturze dachu widnieją liczne "jaskółkiŇ, co stwarza ciekawy efekt wizualny. Dodatkową atrakcją będzie wieża widokowa na samym szczycie budynku, w której początkowo miało się znaleźć nadszybie windy z maszynownią, ale postęp technologiczny spowodował, że można było z niej zrezygnować i przeznaczyć to pomieszczenie dla turystów. Helan wykorzystuje pompy ciepła, które ciągną je z ziemi.


Cała budowa trwała prawie 10 lat. - Rozpoczęli ją nasi rodzice w "systemie gospodarczym", czyli jak były pieniądze, to się budowało, a jak nie, to była przerwa. W 2009 roku zdecydowaliśmy się na kredyt bankowy na wykończenie obiektu. Koszty inwestycji są ciężkie do wyliczenia ze względu na długi okres, ale szacuję je na ok. 15 mln zł - mówi Gąsienica-Daniel. Nocleg w pokoju jednoosobowym kosztuje od 99 do 120 zł. W Zakopanem działają dwa hotele 5-gwiazkowe, cztery 4-gwiazdkowe i jedenaście 3-gwiazdkowych, a także kilkanaście pensjonatów.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *