PSHiT kończy działalność

1 stycznia zakończyło działalność Polskie Stowarzyszenie Hotelarstwa i Turystyki. Organizacja powstała w 1996 r. skupiała głównie członków z firm hotelarskich powstałych z przekształcenia dawnych przedsiębiorstw usług socjalnych.

Walne Zebranie Członków PSHiT, które odbyło się 10 grudnia, przyjęło uchwałę o samorozwiązaniu się Stowarzyszenia.
- Podstawową przesłanką tej decyzji było wyczerpanie celów, jakie przyjęli założyciele: budowania firm hotelarskich na bazie dawnych przedsiębiorstw usług socjalnych i bytowych - stwierdza Andrzej Krzyworzeka, ostatni prezes zarządu PSHiT, szef Krakowskiego Przedsiębiorstwa Hotelarsko-Turystycznego.


- Drugą okolicznością jest zasadnicza zmiana potrzeb w reprezentowaniu swoich interesów, kierowana poprzez lokalny i ogólnopolski samorząd gospodarczy, w którym wielu z nas już aktywnie uczestniczy.
Celem działania PSHiT było wsparcie rozwoju obiektów powstałych z przekształcenia hoteli robotniczych należących do przedsiębiorstw usług socjalnych, integracja środowiska, działalność szkoleniowa i reprezentacja interesów branży na zewnątrz. Z czasem przedsiębiorstwa były prywatyzowane, przekształcane lub likwidowane, stara formuła stowarzyszenia zaczęła się wyczerpywać, a członkowie wykruszać. Jeszcze rok temu po przystąpieniu do PSHiT ok. 30 członków z również zamierającego Polskiego Zrzeszenia Hoteli podjęto próbę zmian w funkcjonowaniu Stowarzyszenia. Chciało być ono reprezentantem wszystkich osób pracujących w hotelarstwie i na jego rzecz, aktwynie współdziałając z izbami gospodarczymi i szkołami hotelarskimi. Jednak już wtedy wśród członków tej organizacji pojawiają się wątpliwości co do sensu jej dalszego istnienia.Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *