400 Etapów

400-setny hotel 1-gwiazdkowej sieci Etap należącej do Accoru otwarty został w grudniu
we francuskim Verdun. Sieć wprowadza nową koncepcję designerską Etap Cocoon Hotel.

W ciągu pięciu lat otwarto 100 nowych hoteli Etap w 10 krajach Europy: Francji, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Belgii, Holandii, Luksemburgu, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Polsce, zwiększając stan posiadania do 34 tys. pokoi. W samej Francji działa 289 hoteli Etapów. Teraz głównym celem sieci jest powiększenie liczby hoteli w ciągu najbliższych dwóch lat do 500 w 20 krajach (45 tys. pokoi).


W nowo otwartym Etap Hotel Verdun, jak również w 30 innych hotelach sieci wprowadzono nową koncepcję Cocoon Hotel, opracowaną w 2009 roku. Jej głównym założeniem jest zapewnienie większego komfortu i funkcjonalności pokoi poprzez stworzenie bardziej przytulnych i dobrze doświetlonych przestrzeni (miękka kołdra, dotykowe włączniki światła, przestronne kabiny prysznicowe, większa przestrzeń na bagaż, duże lustro). Zyskała na tym również przestrzeń publiczna - recepcja, pokój śniadaniowy - która stała się jaśniejsza i bardziej przyjazna. Koncepcja Cocoon została nagrodzona podczas European Hotel Design Award w kategorii Najlepsze Wnętrza. Połowa hoteli marki Etap działa we franczyzie. 

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *