Cztery pory roku w SPA

Autor: Iwona Jakubiak
 

Odpowiednio skonstruowany pakiet pielęgnacyjno-relaksacyjny w ośrodku SPA może stanowić świetną atrakcję przyciągającą gości do hotelu.
Cztery pory roku w gabinecie kosmetologicznym czy SPA i zabiegi dostosowane do potrzeb skóry w danym okresie to nie nowość. Niektóre ośrodki SPA oferują specjalne pakiety przygotowane z myślą o zmieniającej się aurze. Sezonowość zabiegów w ofercie SPA jest istotna przede wszystkim z dwóch powodów. Po pierwsze skóra potrzebuje innej pielęgnacji w okresie letnim, a zupełnie innej w zimowym. Ponadto sezon w kosmetyce oznacza także wykorzystywanie darów natury, które dostarcza dana pora roku. Kosmetyki letnie i zabiegi stosowane w lecie są lekkie, delikatne, nastawione na nawilżanie skóry i ochronę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Kosmetyki, oparte na bazie owoców, o delikatnym zapachu i lekkiej konsystencji, sprawdzą się wtedy najlepiej. Zima to czas specyfików o bardziej intensywnym działaniu ochronnym.

Zimowe SPA Skóra po lecie jest wysuszona i podrażniona opalaniem. Okres jesienno-zimowy jest doskonałym momentem na regenerację. Wybiera się wtedy zabiegi działające bardzo intensywnie, a ze względu na panujące temperatury – ogrzewające całe ciało i poprawiające krążenie. Zimowy czas to mocniejsze zapachy z ciepłą orientalną nutą, a w składzie kosmetyków znajdą się zbawienne dla skóry miód, mleko, wosk pszczeli, rozbudzająca czekolada, olejek pomarańczowy, cynamonowy i wanilia. Dominują kosmetyki naturalne, miód, czekolada, kąpiele mleczne lub kąpiel parafinowa. W okresie jesienno-zimowym sprawdza się też aromaterapia i pielęgnacja o działaniu energetyzującym. Wybierają ją najczęściej osoby, na które jesienno-zimowa aura działa depresyjnie. Często szukają one ukojenia i relaksu właśnie w ośrodkach SPA. Zimą szczególnie narażone są dłonie. Poleca się stosowanie manikiuru na ciepło oraz manikiuru SPA, do którego wykorzystuje się preparaty wytworzone na bazie naturalnych produktów morskich. Okres ten to również idealny czas na zabiegi złuszczające.
Masaż i aromaterapia [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *