PURO Hotel – od twórców Qubusa

PURO Hotel – tak nazywa się nowy koncept sieciowy, jaki w Polsce wprowadza norweska grupa kapitałowa Genfer, która wcześniej stworzyła markę Qubus. Hotele PURO, z których pierwszy otwarty ma być w lutym przyszłego roku we Wrocławiu, charakteryzować się będą nowoczesnym designem i zaawansowaniem technologicznym. Prawie jak Citizen M.
Sieć PURO Hotel zaprezentowała koncept pierwszej w Polsce sieci inteligentnych hoteli. Pierwszy PURO Hotel powstaje w centrum Wrocławia przy ul. Włodkowica, a kolejne pojawić się mają w Warszawie i Krakowie. W ciągu pięciu lat powstać ma 12 takich obietów. Całkowity koszt wrocławskiej inwestycji wyniesie 35 mln zł. Hotel zaoferuje 102 pokoje na trzech piętrach. Pod budynkiem znajdować się będzie jednopoziomowy parking z inteligentnym systemem nadzoru ruchu. W samym hotelu nie będzie tradycyjnej recepcji, gdyż maksymalne uproszczenie i skrócenie procedur mają uczynić hotel niemal samoobsługowym. Całą dobę do dyspozycji gości będzie concierge, służący pomocą. W hotelu nie będzie restauracji ani SPA, ale w zamian hotel negocjuje rabaty do zrealizowania w pobliskich restauracjach, barach, fitness klubach czy centrach odnowy biologicznej SPA.


– Zależy nam na tym, by goście płacąc za PURO Hotel mieli świadomość, że płacą jedynie za rzeczy, z których korzystają i że nie muszą pokrywać kosztów utrzymania restauracji czy siłowni – podkreśla Rune Askevold, CEO Puro Hotels, w latach 2001 – 2002 dyrektor Inwestycyjny Inship AS, głównego udziałowca Qubus Hotels. – Taka filozofia pozwoliła nam na stworzenie nowego modelu biznesowego w branży hotelarskiej, który zapewnia luksusowe warunki za przystępną cenę.


Skoncentrowaliśmy się na rzeczach najważniejszych dla gościa mając świadomość, że im większa automatyzacja rozwiązań, tym niższe koszty stałe, w konsekwencji niższa cena usługi hotelowej. Koncept inteligentnych hoteli zakłada stworzenie sieci obiektów, które dzięki dogodnej lokalizacji w centrum, innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym i nowoczesnemu designowi zaoferują wysoką jakość usług za rozsądną cenę. Będą to hotele 3-gwiazdkowe, co najmniej 100-pokojowe, a noclegi będą sprzedawane jak w tanich liniach lotniczych, w zależności od momentu zakupu. Ceny zaczynać się będą od 29 euro. – Każdy, kto potrafi korzystać z internetu i obsługuje telefon komórkowy, w ekspresowym tempie i bez problemu zarezerwuje pokój oraz samodzielnie zamelduje i wymelduje się z PURO Hotel – deklaruje Łukasz Piekarski, dyrektor hotelu we Wrocławiu. Rezerwacja pokoju będzie możliwa za pośrednictwem internetowego systemu rezerwacji lub w samym hotelu przy użyciu panelu rezerwacyjnego. Inteligentne rozwiązania czekają również na gości w pokojach hotelowych. Centralny panel dotykowy umożliwiał będzie sterowanie klimatyzacją oraz kolorem i natężeniem zainstalowanego oświetlenia ledowego.


W pokoju gość dostaje bezpłatny dostęp do internetu, darmowe rozmowy międzynarodowe, możliwość podłączenia sprzętu elektronicznego (laptopa, mp3 czy iPhone’a) do 40-calowego telewizora za pośrednictwem specjalnej konsoli przy łóżku. Projekt architektoniczny wrocławskiego PURO Hotel przygotowała Autorska Pracownia Architektury Hubka. Wnętrza hotelu zaprojektowała brytyjska agencja Blacksheep. We wrocławskim hotelu PURO projektanci Blacksheep połączyli najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne z wysmakowanym i ciepłym wystrojem wnętrza.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *