„Sukcesja” w Łodzi: projekt już gotowy

Zakończyły się prace nad projektem architektonicznym Centrum Handlu, Biznesu i Rozrywki „Sukcesja” w Łodzi, w którym znajdzie się m.in. 3-gwiazdkowy hotel ze 130 pokojami.


Początek budowy Centrum jest planowany na wiosnę 2011 roku, a pierwsi klienci mają się pojawić na przełomie 2012 i 2013 r. Projekt opracowała warszawska pracownia Hermanowicz Rewski Architekci, a inwestorem jest łódzka spółka Fabryka Biznesu. W 7-kondygnacyjnym hotelu o powierzchni 6,4 tys. mkw. znajdzie się m.in. centrum konferencyjne, klub fitness, bar i restauracja. Inwestor zawarł umowę z firmą DTZ na usługi doradcze w zakresie komercjalizacji hotelu. Oprócz hotelu, w kompleksie o ponad 120 tys. mkw. powierzchni użytkowej, znajdą się m.in. galeria handlowa, strefa rozrywkowo-rekreacyjna z multipleksem, biurowiec oraz podziemny parking na 1,1 tys. samochodów. Projekt zakłada rewitalizację 3,2 ha poprzemysłowego terenu między al. Politechniki, ul. Rembielińskiego i kampusem Politechniki Łódzkiej, w pobliżu ścisłego centrum Łodzi i Międzynarodowych Targów Łódzkich. – Wielofunkcyjność obiektu oraz przyjęte w projekcie rozwiązania architektoniczne w połączeniu ze starannie zaplanowaną przestrzenią publiczną pozwolą na nowo ożywić tę ważną część miasta – twierdzi Michał Chrzanowski, kierownik projektu w pracowni Hermanowicz Rewski Architekci. Kompleks ma być przykładem połączenia nowoczesnej architektury z nawiązującą do industrialnej przeszłości Łodzi. Inwestycja została wpisana przez Urząd Marszałkowski na listę projektów kluczowych dla regionu i otrzyma dofinansowanie „na odnowę obszarów miejskich” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Kompleks wraz z hotelem zostanie wybudowany w oparciu o najnowsze proekologiczne i energooszczędne technologie, z wykorzystaniem m.in. kolektorów słonecznych, ledowego oświetlenia, systemu schładzania adiabatycznego, pomp ciepła i szarej wody. Zastosowane rozwiązania będą stanowiły podstawę do uzyskania certyfikatu LEED

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *