Termy Warmińskie w Lidzbarku wreszcie otwarte

W Lidzbarku Warmińskim otwarto po czterech latach od rozpoczęcia budowy Termy Warmińskie, kontrowersyjny kompleks basenowo - wypoczynkowy wykorzystujący wody termalne. Jego operatorem została spółka Condohotels Management z Ostródy. Umowa została zawarta na 10 lat, na jej mocy starostwo co miesiąc otrzyma 10 tys. zł czynszu i co kwartał 5 proc. zysku brutto.
Mat. promocyjne Term Warmińskich
Termy Warmińskie to jedna z największych, najkosztowniejszych w województwie, a jednocześnie najbardziej krytykowanych inwestycji unijnych w Polsce. Gdy w 2012 roku ruszała ich budowa informowano, że inwestycja będzie kosztować 96 mln zł, z czego 66 mln zł miało stanowić dofinansowanie z budżetu Unii Europejskiej. Ostatecznie projekt był droższy o 12 mln zł. Inwestycja od początku wzbudzała kontrowersje, ponieważ woda geotermalna mająca zasilać baseny w ciepłą wodę okazała się za zimna. Jej temperatura wynosi 21 st. C i wymaga podgrzewania. Jakby tego było mało przed dwoma laty zbankrutował generalny wykonawca prac budowlanych – firma Kornas i starostwo miało kłopot ze znalezieniem podmiotu, który dokończy prace za pozostałą sumę. Ostatecznie wykonawca się znalazł, ale Lidzbark ze swojego budżetu musiał dołożyć dodatkowe 12 mln złotych. Miasto miało również problem ze znalezieniem operatora dla kompleksu basenowo-wypoczynkowego. Z negocjacji wycofało się Mazurskie Centrum Kongresowo- Wypoczynkowe Zamek-Ryn i ostatecznie zainteresowany Termami był tylko jeden podmiot – Condohotels Management, spółka zarządzająca dwoma hotelami, apartamentowcem, centrum SPA i restauracjami w Ostródzie. To właśnie z tą firmą podpisana została umowa dzierżawy. W skład Term oprócz basenów zasilanych dogrzewaną wodą termalną wchodzą również 33 domki wypoczynkowe, korty, ścianki wspinaczkowe, ogród linowy, kręgielnia i 643 mkw. powierzchni konferencyjnej.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Termy Warmińskie w Lidzbarku wreszcie otwarte

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *