162 mln długu Ossy na sprzedaż

PKO BP wystawił na sprzedaż wierzytelności spółki Hotel Ossa Grupa Trip w Rawie Mazowieckiej. Wynoszą one ponad 162 mln zł.


Hotel Ossa


Bank zaklasyfikował je do kategorii ryzyka „stracone”. PKO Bank Polski S.A. zaprosza do składania listów intencyjnych zainteresowanych udziałem w przetargu nieograniczonym na sprzedaż „bezspornej i wymagalnej wierzytelności”, zaklasyfikowanej do kategorii ryzyka „stracone” zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów w sprawie zasad tworzenia rezerw. Kwota wierzytelności wobec Hotel Ossa Grupa Trip S.A. według stanu na koniec listopada 2015 r. wynosiła 162,2 mln zł (w tym 159 mln należności głównej i 3,2 mln zł odsetek). Zabezpieczenie wierzytelności stanowią hipoteki na 258 mln zł za nieruchomości hotelu Ossa, a także hipoteka umowna w kwocie 1,2 mln zł na lokal mieszkalny Warszawie przy ul. Biały Kamień, w kwocie 8,5 mln na lokal biurowy w Zakopanem oraz w kwocie 4,5 mln na nieruchomości Karczma Czarci Jar w Zakopanem. Do tego bank oferuje też weksel własny wystawiony przez Hotel Ossa Grupa Trip S.A. i kilka poręczeń wekslowych, w tym Małgorzaty Chechlińskiej.PKO BP wystawił na sprzedaż wierzytelności spółki Hotel Ossa Grupa Trip w Rawie Mazowieckiej. Wynoszą one ponad 162 mln zł.
Hotel Ossa
Bank zaklasyfikował je do kategorii ryzyka „stracone”. PKO Bank Polski S.A. zaprosza do składania listów intencyjnych zainteresowanych udziałem w przetargu nieograniczonym na sprzedaż „bezspornej i wymagalnej wierzytelności”, zaklasyfikowanej do kategorii ryzyka „stracone” zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów w sprawie zasad tworzenia rezerw. Kwota wierzytelności wobec Hotel Ossa Grupa Trip S.A. według stanu na koniec listopada 2015 r. wynosiła 162,2 mln zł (w tym 159 mln należności głównej i 3,2 mln zł odsetek). Zabezpieczenie wierzytelności stanowią hipoteki na 258 mln zł za nieruchomości hotelu Ossa, a także hipoteka umowna w kwocie 1,2 mln zł na lokal mieszkalny Warszawie przy ul. Biały Kamień, w kwocie 8,5 mln na lokal biurowy w Zakopanem oraz w kwocie 4,5 mln na nieruchomości Karczma Czarci Jar w Zakopanem. Do tego bank oferuje też weksel własny wystawiony przez Hotel Ossa Grupa Trip S.A. i kilka poręczeń wekslowych, w tym Małgorzaty Chechlińskiej.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

5 komentarzy do “162 mln długu Ossy na sprzedaż

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *