Sieć Qubus Hotel traci 150 pokoi

15 grudnia tego roku zakończy działalność Qubus Prestige Katowice, hotel działający od 2004 roku na dziewięciu najwyższych kondygnacjach biurowca Altus w centrum miasta. Tym samym potencjał sieci zmniejszy się do 13 obiektów i 1312 pokoi.

Qubus Prestige Hotel Katowice

Jak poinformowała sieć Qubus powodem likwidacji katowickiego obiektu jest to, iż nie udało się osiągnąć satysfakcjonującego porozumienia z właścicielem budynku Altus - firmą Izera Sp. z o. o. Zniknięcie tej polskiej sieci hotelowej z Katowic nie oznacza jednak zaprzestania świadczenia usług hotelowych w samym budynku. Nieoficjalnie wiadomo, że nadal ma tu działać hotel, ale pod inną marką, a właściciel zapowiada, że szczegóły ujawni w najbliższych dniach. Qubus Hotel zapowiada, że skoncentruje się na działalności w swoich pozostałych dwunastu obiektach w Polsce prowadzonych pod marką Qubus Hotel i dalszym rozwoju sieci Alto Hotels, której pierwszy obiekt otwarty został w Żorach w ubiegłym roku.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

3 komentarze do “Sieć Qubus Hotel traci 150 pokoi

  1. Qubus przejął umeblowany i wyposażony hotel po Holiday Inn, który przez jakieś pół roku się reklamował nawet na latarniach, że wkrótce zaprasza, aż nie zaprosił i zrezygnował.

  2. Qubus… mało o tej sieci słychać, prawie w ogóle.. W gazetach, reklamach, wszędzie tylko marki hoteli zagranicznych się reklamują. Qubus kiedyś był bardzo ciekawym projektem z pomysłem na rynek, ale od jakiś kilku dobrych lat widać tylko stagnację. Nie inwestują, nie ulepszają.. a po pismach branżowych widać, ze ludzie tez odchodzą i idą gdzie indziej pracowac… @patryk napisał – prestiżowa porażka… – i chyba ma rację… , a to nowe Alto Hotels… hmmmm hmmmm… jak chcą dalej inwestować to już powinno być ogłaszane, , że Qubus inwestuje w Alto Hotels i już planuje kolejne otwarcia w takich miastach jak… i że w najbliższych latach będzie ich aż X obiektów… A tak… zdaje się, że postawili jeden obiekt i nie wiedzą co dalej z nim zrobić….. Niemniej jednak trzymam kciuki z Qubus.. kiedyś byłem notorycznym gościem w Gliwicach i Zielonej Górze… fajne obiekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *