W Poznaniu powstanie pierwszy Hilton

Należąca do grupy kapitałowej BB Capital Group spółka BB Old Town poinformowała o podpisaniu umowy z Hilton Worldwide na uruchomienie w Poznaniu 117 pokojowego hotelu pod marką Hampton by Hilton. Będzie to pierwszy obiekt tej międzynarodowej sieci w Poznaniu.

Na zdjęciu Hampton by Hilton Berlin Zachód

Inwestor ogłosił już przetarg na wykonanie robót związanych z budową sześciokondygnacyjnego obiektu na działce pomiędzy ulicami Św. Marcina i Podgórną w centrum miasta. Prace budowlane przewidują rozebranie budynku usługowego, oraz zbudowanie hotelu i zagospodarowanie terenu. Projekt architektoniczny jest dziełem pracowni AGK architekci, która wcześniej opracowywała projekty m.in. hotelu Sopot, czy Motel 1 przy ul. Tamka w Warszawie. Hotel będzie posiadał ponadto sale biznesowe i konferencyjne, centrum fitness, restaurację i bar. Miejsca parkingowe usytuowano w podziemiach budynku, ze względu na ograniczoną powierzchnie terenu pojazdy będą zwożone  do parkingu specjalnie zaprojektowana windą. Termin rozpoczęcia prac to początek 2017 roku, zaś zakończenie planowane jest w I kwartale 2018 roku. Inwestorem jest spółka BB Old Town z Kostrzyna nad Odrą, zajmująca się m.in. obrotem nieruchomościami, obsługą inwestycyjną, wynajmem i zarządzaniem obiektami handlowymi. Wcześniej o budowie Hiltona w Poznaniu mówiono przed czterema laty, kiedy to spółka PBG Erigo, właściciel HbH w Świnoujściu ogłosiła plany budowy przy Termach Maltańskich 170-pokojowego hotelu Hilton Garden Inn. Z planów tych jednak nic nie wyszło, a prace budowlane nie rozpoczęły się do dziś.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

4 komentarze do “W Poznaniu powstanie pierwszy Hilton

  1. Raczej nie. Wprawdzie jedna z wież kompleksu Alfa będzie przerobiona na hotel, ale jej właścicielem jest firma Altus Hotel Mięczkowski z Sopotu i nic nam nie wiadomo o tym, aby chciała uruchomić hotel pod którąś z marek Hiltona.

    Pozdrawiamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *