Hampton by Hilton Gdańsk Oliwa jeszcze poczeka na pierwszych gości

Wciąż nie jest jasne kiedy nastąpi otwarcie hotelu Hampton by Hilton Oliwa w Gdańsku. Mimo tego, że sieć Hilton poprzez swoją agencję PR informowała już miesiąc temu o otwarciu obiektu, ten wciąż jeszcze nie przyjął pierwszych gości.

Jak pisaliśmy 13 października w tekście Falstart hotelu Hampton by Hilton Gdańsk Oliwa, pomimo zapewnień firmy zarządzającej obiektem o posiadaniu wszystkich odbiorów i zezwoleń, w tym akceptacji sieci Hilton, przyczyny związane z “finalizacją kwestii właścicielskich” uniemożliwiają przyjęcie gości. Recepcja hotelu informowała wtedy, że pierwszych rezerwacji dokonywać będzie można od 20 października. Dziś sytuacja uległa zmianie o tyle, że recepcja nie wie kiedy hotel zostanie otwarty, zaś system rezerwacyjny sieci Hilton wycofał możliwość rezerwacji pokoi w obiekcie w kolejnych miesiącach. Jak poinformował "Hotelarza" przedstawiciel Hotel Professionals Management Group, spółki zarządzającej obiektem "w związku ze zmianami właścicielskimi hotelu proces przygotowania do przyjęcia pierwszych gości jest w toku i wszystkie osoby zaangażowane w proces otwarcia dokładają wszelkich starań aby stało się to w możliwie najkrótszym czasie. Z całą pewnością hotel zostanie otwarty i przyjmie pierwszych gości jeszcze w tym roku.” Niestety HPM nie chciało sprecyzować o jakie zmiany właścicielskie chodzi i czy dotyczą one całego kompleksu, czy tylko hotelu. Agencja PR obsługująca Hilton Worldwide również nie udzieliła nam informacji, jakie jest stanowisko sieci w tej sprawie, oraz kiedy obiekt zostanie otwarty. Inwestorem 101-pokojowego hotelu jest trójmiejska spółka deweloperska Moderna Investment. Hotel powstaje w nowej części kompleksu tworzonego w ramach rewitalizacji i rozbudowy budynku dawnej przychodni w Gdańsku Oliwie. Część kompleksu przeznaczona jest na działalność biurową, na parterze znajdą się lokale handlowo-usługowe, w tym hipermarket. Koszt całej inwestycji szacowany jest na 60 mln zł.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *