Hampton by Hilton Kalisz w grudniu 2018 r.

W grudniu 2018 r. otwarty ma zostać Hampton by Hilton z ok. 100 pokojami, powstający w rewitalizowanej fabryce fortepianów w Kaliszu w kompleksie biurowo-hotelowo-kulturalnym Calisia One. Wnętrza hotelu będą skomponowane z naturą oraz uzupełnione czarno-białymi zdjęciami Kalisza, a także detalami nawiązującymi do zabytkowej fabryki fortepianów.Firma FB Antczak w lipcu 2016 r. podpisała umowę franczyzową z siecią Hilton Worldwide. Oprócz części hotelowej, w kompleksie Calisia One zaplanowano także przestrzeń biurowo-usługową o powierzchni 4 tys. m kw. Dopełnieniem całego założenia architektonicznego, przygotowanego przez pracownię MODOarchitektura z Poznania, będzie nowoczesny, zielony dziedziniec wraz z zapleczem handlowo-gastronomicznym. Jak podkreśla Ewa Wereszczyńska z pracowni Molecularch, projektantka wnętrz w Hampton by Hilton Kalisz, to właśnie unikatowa lokalizacja z ogrodem i kontekst historyczny stanowiły największą inspirację do projektowania wnętrz. – Wnętrza hotelu będą skomponowane z naturą.

Zależało mi na tym, by świeżość i spokój zieleni oraz dostojność i duch otoczenia przenikały wprost do hotelu, dając poczucie ponadczasowej elegancji i harmonii. Odzwierciedleniem tego są odpowiednio dobrane kolory w pokojach, czyli wiodąca spokojna zieleń oraz barwy natury: beże i brązy. Uzupełnieniem kolorystyki będą również odpowiednio dobrane wzory i subtelne tekstury prezentujące motywy natury. Całości dopełnią czarno-białe zdjęcia Kalisza oraz detali zabytkowej fabryki fortepianów. Każdy z pokoi o pow. 21 m kw. będzie wyposażony m.in. sejf, coffee set, zestaw do prasowania, duże lustro w przedpokoju i prysznic typu walk-in. W częściach ogólnodostępnych oprócz charakterystycznej dla tej marki strefy Welcome Zone i recepcji tzw. The Hub znajdą się też strefa wypoczynkowa Living Zone i restauracyjna Gathering Zone. Goście będą mogli skorzystać również ze strefy biznesowej Work Zone, gdzie dostępne będą dla nich dwa stanowiska komputerowe z drukarką. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

2 komentarze do “Hampton by Hilton Kalisz w grudniu 2018 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *