ApartView – nowy gracz na rynku wynajmu apartamentów wakacyjnych

Deweloper Kristensen Group, specjalizujący się w nieruchomościach wakacyjnych, powołał firmę ApartView, która będzie zarządzała wynajmem apartamentów. Spółka dbać będzie zarówno o bieżące administrowanie, jak i promocję lokali wśród turystów. Na początku działalności ofertę skieruje do właścicieli Apartamentów Bukowa Góra w Wiśle. W kolejnych inwestycjach dewelopera firma będzie zajmować się także zarządzeniem częściami wspólnymi.Polski segment nieruchomości w miejscowościach wypoczynkowych obserwujemy, a także tworzymy ponad 10 lat. Prawda jest taka, że ciągle jest przestrzeń na kolejne spółki zarządzające, gdyż nieustannie rośnie podaż apartamentów wakacyjnych. A my mamy pomysł na firmę i portfolio lokali – mówi Jacek Twardowski, dyrektor zarządzający Kristensen Group. Według danych tej firmy, apartament wielkości ok. 50 m kw. w Wiśle (I etap inwestycji Apartamenty Bukowa Góra oddany do użytku w 2010 r.), który kosztował 450 tys. zł, przyniósł właścicielowi roczny zysk w wysokości 35 tys. Najlepsze zyski osiągali właściciele lokalu o pow. 85 m kw., który kosztował ok. 650 tys. zł – blisko 52 tys. rocznie. – Dla Kristensen Group utworzenie ApartView to naturalna droga rozwoju.

Budujemy kompleksowy produkt dla klientów, dzięki czemu będziemy mogli maksymalizować wynajem – tłumaczy Jacek Twardowski. ApartView początkowo kierować będzie ofertę do właścicieli Apartamentów Bukowa Góra w Wiśle, które wybudował Kristensen Group (II etap inwestycji z 75 mieszkaniami wakacyjnymi pod wynajem został oddany do użytku kilka miesięcy temu, łącznie z pierwszym budynkiem Bukowa Góra oferuje 119 apartamentów). Spółka jednak powstała z myślą o przyszłych inwestycjach dewelopera realizowanych samodzielnie bądź w grupie jako Holiday Investments, gdzie będzie również zarządzać elementami wspólnymi.

– W każdym projekcie, który kończyliśmy, właściciele oczekiwali od nas, że zostaniemy w inwestycji i będziemy nią zarządzać. Dzięki ApartView wreszcie możemy spełnić te potrzeby – mówi Jacek Twardowski. Kristensen Group wcześniej zrealizował inwestycje z apartamentami pod wynajem w Świnoujściu, Karpaczu i Szklarskiej Porębie, przekazując zarządzanie firmie Sun & Snow. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *