WTA: Intercontinental najlepszym hotelem, Tobaco – butikowym, a Bania – familijnym

Ogłoszono wyniki konkursu World Travel Awards, nazywanego Oscarami branży turystycznej. W Polsce najlepszym hotelem został Intercontinental. Nagrody przyznano w siedmiu kategoriach.World Travel Awards to jedna z najważniejszych nagród w branży turystycznej. Co roku w konkursie wybierane są m.in. najlepsze hotele na poszczególnych kontynentach i w poszczególnych krajach, a także organizacje i firmy związane z różnymi aspektami branży turystycznej. Zwycięzcy wybierani są przez zarejestrowane grono międzynarodowych ekspertów (przedstawicieli biur turystycznych, travel agentów, organizatorów podróży służbowych, dziennikarzy branżowych itp.). W tegorocznej edycji najlepszym hotelem w Polsce (Poland’s Best Leading Hotel) po raz trzeci z rzędu został Intercontinental, który konkurował o ten tytuł z warszawskimi hotelami: Bristolem, Sofitelem, Hiltonem, Westinem i Le Reginą; krakowskimi: Starym, Copernicusem, Pałacem Bonerowskim oraz hotelami Arłamów, Narvil i Bania.

W kategorii Poland’s Best Boutique Leading Hotel wygrał łódzki Tobaco, który pokonał krakowskie hotele Copernicus, Puro i Centrum oraz poznański Blow Up Hall. Warszawski Hilton wygrał w kategorii Najlepszy Hotel Konferencyjny (kandydatami były też: Zamek Biskupi w Janowie Podlaskim oraz Intercontinental, Hilton, DoubleTree by Hilton i Novotel Centrum w Warszawie) oraz w kategorii Najlepszy Hotel Biznesowy (tutaj pokonał: andel’sa by Vienna House Łódź, DoubleTree by Hilton Wrocław, Banię z Białki Tatrzańskiej oraz warszawskie InterContinental, Hilton, Marriott i Regent). Tytuł Najlepszego Hotelu Familijnego w Polsce zdobyła Białka, wygrywając z hotelem Grand Lubicz z Ustki, Rezydencją Nosalowy Dwór z Zakopanego oraz warszawskimi: Bristolem (od tej strony polska branża nie znała tego hotelu) i Le Reginą. Za Najlepszy Apartament uznany został Apartament Prezydencki w warszawskim Hiltonie (w konkurencji były też apartamenty w Bristolu, Westinie, Marriotcie i Le Reginie). Najlepszym hotelem w Europie po raz szósty z rzędu został Ciragan Palace Kempinski w Stambule. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *