Coraz więcej zagranicznych turystów korzysta z polskich hoteli

W pierwszych trzech miesiącach 2018 roku, w porównaniu do I kwartału 2017 roku,  widoczny był wzrost ogólnej liczby turystów korzystających z bazy noclegowej – o 7,0% oraz liczby udzielonych noclegów – o 8,2%. Jednocześnie zanotowano wzrost liczby turystów zagranicznych o 12,4% oraz liczby pokoi przez nich wynajętych o 10,3% - podał GUS.

W pierwszym kwartale tego roku w turystycznych obiektach noclegowych zatrzymało się 6,3 mln turystów, którym udzielono 15,8 mln noclegów. W analogicznym okresie roku poprzedniego z obiektów skorzystało 5,9 mln osób i udzielono 14,6 mln noclegów. W obiektach hotelowych (czyli w hotelach, motelach, pensjonatach i innych obiektach hotelowych) w I kwartale 2018 r. udzielono 10,0 mln noclegów (najwięcej w hotelach – 8,5 mln), zaś w pozostałych obiektach 5,8 mln (najwięcej w zakładach uzdrowiskowych – 2,4 mln i ośrodkach wczasowych – 1,0 mln).

Udział noclegów udzielonych turystom krajowym w ogólnej liczbie udzielonych noclegów wyniósł 79,6%, przy czym w obiektach hotelowych wynosił on 73,1%, a w pozostałych obiektach niehotelowych 90,8%. Turyści zagraniczni najchętniej zatrzymywali się w obiektach hotelowych, na które przypadło 83,6% wszystkich noclegów udzielonych turystom zagranicznym. Na uwagę zasługuje fakt, iż udział noclegów udzielonych w hotelach stanowił aż 73,1% ogółu noclegów udzielonych turystom zagranicznym.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *