Na Wyspie Spichrzów powstanie Grand Hotel Gdańsk. W condo. I w spichrzu

Supernova Development rozpoczyna inwestycję w kompleks Grand Hotel Gdańsk na Wyspie Spichrzów z 340 pokojami i apartamentami na sprzedaż w systemie condo. 4-gwiazdkowy hotel, w którym znajdzie się  m.in. strefa SPA & wellness z basenem, działać ma pod globalna marką. Otwarcie zapowiadane jest na 2021 r.

Kompleks zlokalizowany będzie bezpośrednio nad Motławą, przy ul. Chmielnej, w zabytkowych, ale zrujnowanych spichlerzach Duży i Mały Groddeck. Po bokach dwóch spichlerzy powstaną nowe budynki. Firma otrzymała już pozwolenie na budowę. –  Obiekt, którego robocza nazwa to Grand Hotel Gdańsk, powstanie w jednym etapie. Chcemy stworzyć go we współpracy z jedną z najbardziej znanych światowych marek hotelowych w standardzie nie niższym niż 4 plus – powiedział Maciej Zientara, zarządzający Supernova Development serwisowi trójmiasto.pl. Jak deklaruje deweloper obiekt „zarządzany będzie przez profesjonalny podmiot, doświadczony w prowadzeniu i zarządzaniu obiektami hotelowymi. Jednocześnie zarządzający zapewni inwestorom gwarantowane minimalne stopy zwrotu z inwestycji. Połączenie nowoczesnej architektury z zabytkowymi, historycznymi budynkami starych spichlerzy gdańskich ma nadać projektowi unikatowy charakter. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia KD Kozikowski Design (jak za większość hoteli na Wyspie Spichrzów, m.in. Puro, Deo Plaza – obecnie Radisson w przygotowaniu, kompleks Nowa Motława z hotelem Number One oraz przygotowywane kompleks apartamentowo-hotelowy Grano). Supernova Development działa na rynku od 2007 roku i zarządza obecnie ponad 30 projektami. Kierujący nią Maciej Zientara jest managerem wywodzącym się z sektora bankowego. Od ponad 20 lat zajmuje się działalnością na rynku finansowym i kapitałowym. Przeprowadził w tym czasie ponad 100 różnych projektów inwestycyjnych. Na Wyspie Spichrzów w ub.r. otwarto drugą część Puro Hotel (łącznie hotel ma  218 pokoi) i kompleks Nowa Motława ze 172-pokojowym hotelem i 298 mieszkaniami (sprzedawanymi w systemie condo). Do końca tego roku otwarty ma być kompleks Deo Plaza ze 143-pokojowym Radissonem, 120-pokojowym aparthotelem, sprzedawanym w systemie condo i apartamentami na własny użytek. W październiku zawieszono wiechę nad kompleksem Granaria z 240-pokojowym hotelem Holiday Inn, 136 apartamentami, a w drugim etapie z 500 mieszkaniami . W przygotowaniu jest też kompleks Grano ze 141 apartamentami i 136-pokojowym hotelem w condo.    

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *