Ekspansja Orbisu w regionie

Orbis, wyłączny licencjodawca marek AccorHotels w Europie Środkowo-Wschodniej, w październiku podpisał umowy na zarządzanie hotelem Novotel w Zagrzebiu, pierwszym w swoim portfolio obiektem w Chorwacji, i na ibis Styles w Bukareszcie oraz umowę franczyzową na Mercure w Timisoarze. W tym roku Orbis podpisał już pięć umów na hotele w Rumunii oraz jedną w Bośni i Hercegowinie. Otwarte zostały m.in. hotele w Słowenii i Macedonii.

Novotel Zagrzeb, którego inwestorem jest chorwacka spółka Rox, ruszyć ma w 2020 r. i zaoferuje 170 pokoi. – Chorwacja staje się atrakcyjnym krajem dla inwestorów w branży hotelarskiej. Jesteśmy dumni, że lokalny partner zdecydował się na współpracę z marką Novotel i wybrał Orbis jako partnera umowy o zarządzanie w realizacji tego przedsięwzięcia. Zagrzeb jest jednym z najważniejszych ośrodków biznesowych w Europie Południowo- Wschodniej – powiedział Gilles Clavie, prezes Grupy Orbis. Rox jest przedsiębiorstwem prowadzącym działalność hurtową i dystrybucyjną w Europie Południowo- -Wschodniej. Ma biura w Chorwacji, Bośni, Słowenii, Serbii i Kosowie.

Oprócz działalności dystrybucyjnej, prowadzi własne stacje paliw z motelami. ibis Styles Bukareszt City Center ze 152 pokojami, którym również będzie zarządzał Orbis, otwarty ma zostać na początku 2020 r., a franczyzowy Mercure w centrum Timisoary z 60 pokojami – w połowie 2019 r. – Rumunia, gdzie mamy dziś 11 hoteli, a planowanych jest kolejne 10 obiektów, jest dla nas rynkiem o kluczowym znaczeniu. Będziemy wciąż aktywnie poszukiwać możliwości dalszego rozwoju na rynku, który oferuje duży potencjał – zapowiedział Frank Reul, dyrektor ds. rozwoju Orbis i AccorHotels w Europie Wschodniej. W tym roku poza Polską Orbis podpisał już umowy na uruchomienie m.in. pięciu hoteli w Rumunii (po dwa Mercure i ibisy Styles, jeden ibis) oraz jednego w Bośni i Hercegowinie (ibis Styles w Sarajewie). Otworzył też m.in. dwa hotele w słoweńskim Mariborze (Mercure i ibis Styles) oraz jeden w Bukareszcie (ibis Styles) i macedońskim Tetovie (Mercure). •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *