Otwarto Hampton by Hilton Poznań Old Town…

W Poznaniu otwarty został Hampton by Hilton Old Town ze 117 pokojami przy ul. Św. Marcin.  Inwestorem jest BB Capital Group z Kostrzynia nad Odrą, która buduje również Hilton Garden Inn w Kołobrzegu. Hotel zaprojektowała pracownia AGK Architekci, a wystrój wnętrz poznańska pracownia Inex Design. To 11. Hampton w Polsce.

Budowa 6-piętrowego obiektu z dwoma skrzydłami, równoległymi do ul. Św. Marcin i Podgórnej, o powierzchni blisko 5 tys. m kw. z garażem podziemnym trwała równo 24 miesiące. Pokoje ulokowane są piętrach 1-6. Na parterze znajduje się sala konferencyjna o pow. 55 m kw., bar, restauracja, sala śniadaniowa, a także duży ekologiczny kominek. Centralna część lobby doświetlona jest okrągłym świetlikiem wykonanym w obrębie wewnętrznego patio. Na 1. piętrze oprócz pokoi do dyspozycji gości oddana jest strefa fitness. W podziemnej, garażowej części obiektu oprócz zaplecza technologicznego hotelu znajduje się parking obsługiwany przez dźwig samochodowy, który umożliwia wjazd do obiektu od ul. Św. Marcina. Hotel zlokalizowany jest między XIX-wieczną kamienicą a budynkiem z lat 90. XX w. – W tej sytuacji najwłaściwszy wydał nam się styl postmodernistyczny, czyli dość swobodna kompilacja różnych stylów i wątków architektonicznych – tłumaczy Adam Walczak z pracowni AGK Architekci. – Zdecydowaliśmy się na elewację w dwóch odcieniach szarości, składającą się z regularnego rytmu półkolumn korynckich i poziomych gzymsów przypominających żeliwno-stalowe przemysłowe konstrukcje końca XIX wieku. Parter, klatkę schodową oraz ostatnie piętro dopełniono na wskroś współczesną w formie prostą fasadą szklaną, która odcina budynek od gruntu i wieńczy dachem z blachy tytanowo-cynkowej. Głowicę koryncką wykonał Marcin Nowicki, rzeźbiarz i wykładowca na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Jego heroiczna praca polegała na przedstawieniu współczesnej interpretacji tego starożytnego elementu z zachowaniem doskonałych klasycznych proporcji. Całość elewacji dopełniają smukłe prostokątne okna nadające fasadzie lekkości. Inwestorem hotelu jest spółka BB Old Town należąca do grupy BB Capital Group w Kostrzynie nad Odrą. W skład BB Capital Group wchodzą firmy: Fuksja, Zachodnia Korporacja Finansowa, BB Development, BMB Invest, Bilińscy Stacje Paliw i BB Finanse (spółka zarządzająca finansami grupy). Profil spółek można podzielić na dwie kategorie: zarządzanie punktami handlowymi (stacje paliw i markety) oraz działalność deweloperską. Generalnym wykonawcą poznańskiego Hamptona była firma PTB Nickel.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *