Kolejny projekt BBI z władzami kościelnymi. Tym razem hotel na Mazurach.

BBI Development utworzyła spółkę celową z Archidiecezją Warmińską, która ma postawić w Rybakach na Mazurach kompleks hotelowo-mieszkaniowy nad jeziorem Łańsk.

Projekt jest jeszcze we wstępnej fazie, a początek inwestycji spodziewany jest w ciągu dwóch lat. To kolejny wspólny projekt giełdowej spółki BBI z władzami kościelnymi, po ogłoszonym w ubiegłym roku projekcie Roma Tower z Archidiecezją Warszawską. Z informacji „Hotelarza” wynika, że poza częścią biurową w wieżowcu w samym centrum Warszawy u zbiegu ulic E. Plater i Nowogrodzkiej, powstać ma także hotel działający pod luksusową marką Four Seasons. Planowany wspólnie z Archidiecezją Warmińską projekt na Mazurach powstać ma pod Olsztynem nad Jeziorem Łańskim w miejscowości Rybaki, na gruntach zwróconych przez państwo. Archidiecezja Warmińska do spółki z deweloperem wniesie grunt, na którym powstanie hotel. Nieruchomość ma 16,5 ha i jej wartość wynosi ponad 17 mln zł. Wkład spółki zależnej od BBI Development to gotówka i prace o wartości ok. 15 mln zł. W związku z tym Archidiecezja Warmińska ma mieć 51 proc. udziału w zysku ze zrealizowanej inwestycji, a spółka deweloperska – 49 proc. Warunkiem rozpoczęcia inwestycji jest spełnienie dwóch warunków związanych ze specyfiką obrotu ziemią rolną oraz z koniecznością uzyskania stosownych zgód władz Watykanu. Planowany hotel ma mieć wysoki, 4-gwiazdkowy standard. Znajdzie się w nim część rekreacyjna, a po sąsiedzku będzie kompleks jednokondygnacyjnych domów mieszkalnych przeznaczonych do sprzedaży indywidualnym nabywcom. Inwestycja jest szacowana na 300 mln zł.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *