DMDmodular stawia na ekologię w projektach obiektów modułowych

Firma DMDmodular – jeden z liderów budownictwa modułowego w Polsce – wdraża rozwiązania energooszczędne i proekologiczne. Idea zrównoważonego rozwoju, która towarzyszy technologii DMDmodular wpisuje się we współczesne trendy, oraz cele jakie stawia się budownictwu przyszłości.

Od początku 2021 roku zaczną obowiązywać surowsze wymagania dotyczące efektywności energetycznej budynków. Norma dotycząca zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną, czyli ilość energii koniecznej do zaspokojenia wszystkich potrzeb, zostanie obniżona z 95 kWh/m2 rocznie, do 70 kWh/m2. Będzie to wartość bardzo zbliżona do budownictwa energooszczędnego, gdzie wskaźnik ten jest równy 40 kWh/m2 rocznie. Dla porównania, w przypadku budownictwa pasywnego wartość ta wynosi poniżej 15 kWH/m2.

– Budownictwo modułowe, dzięki temu, że wykonywane jest w środowisku zamkniętym - zakładzie produkcyjnym - już na samym starcie jest bardziej ekologiczne od tradycyjnego. Taki sposób budowania istotnie eliminuje emisję CO2, a także pozwala na bardziej zoptymalizowaną gospodarkę materiałami. W procesie wytwarzania opartego na technologii modułowej powstaje mniej odpadów, ponieważ podczas produkcji w fabryce są one eliminowane przez recykling, kontrolę zapasów i ochronę materiałów budowlanych. Chcemy jednak iść dalej w dziedzinie energooszczędności oraz ochrony środowiska i przygotować się do zmian, jakie wkrótce nastąpią na rynku budowlanym – mówi Prezes DMDmodular Ewelina Woźniak – Szpakiewicz.

Firma już teraz stosuje materiały budowlane i wykończeniowe, których produkcja oraz właściwości użytkowe nie wpływają negatywnie na środowisko choćby przez nieemitowanie szkodliwych związków takich jak formaldehydy. Szereg stosowanych materiałów, takich jak stal, blacha, MFP nadaje się do recyklingu. Dodatkowo prace w fabryce są realizowane przy użyciu technologii suchych, dzięki którym eliminuje się możliwość uwięzienia dużej ilości wilgoci w nowej konstrukcji obiektu, co ma wpływ na warunki zdrowotne w tak przygotowanych pomieszczeniach.

DMDmodular jest obecny na rynku w całej Unii Europejskiej oraz w USA, gdzie kwestie energooszczędności są bardzo istotne dla inwestorów. Szacuje się, że ponad połowa domów budowanych w USA to domy energooszczędne, zaś dla Polski ten wskaźnik jest niższy niż 10 proc.

– Już dziś pracujemy z materiałami, które wybieramy również pod kątem energooszczędności i ochrony środowiska. Wymusza to nasza obecność na rynkach zagranicznych oraz procesy certyfikacyjne prowadzone przez zagraniczne jednostki w których DMDmodular uczestniczy. To niezwykle ważne dla naszej organizacji, że dzięki rozwiązaniom modułowym możemy skutecznie chronić środowisko – podkreśliła Ewelina Woźniak – Szpakiewicz.

Firma DMDmodular koncentruje się na realizacji obiektów w standardzie „pod klucz” dla sektora hotelowego, mieszkaniowego i edukacji, realizuje m.in. kontrakt, w ramach którego dostarczy pokoje hotelowe w standardzie 4-gwiazdkowym dla powstającego na Manhattanie w Nowym Jorku najwyższego hotelu modułowego - AC Hotel by Marriott. W 2017 r. oddała do użytku nowe skrzydło hotelu BoniFaCio w Sochocinie pod Warszawą.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *