We Wrocławiu przy Rynku otwarto 115-pokojowy hotel Korona   OTWARCIA

W lipcu otwarty został 3-gwiazdkowy Korona Hotel Wrocław Market Square pod adresem Rynek 29 - Oławska 2. W byłym budynku biurowo-usługowym funkcjonującym wcześniej jako kamienica Pod Złotą Koroną na powierzchni blisko 4,6 tys. m kw. powstało 115 pokoi i restauracja 1450 smokehouse & cocktail. Właścicielem hotelu jest Otis Investment.

Standardowe pokoje dwuosobowe maja po 15 m kw., a superiory 30 metrów. Wyposażone są m.in. w zestawy do parzenia kawy i herbaty oraz lodówki. 1450 smokehouse & cocktail to kameralne, loftowe wnętrze, w których oferowana jest kuchnia międzynarodowa. Dyrektorem hotelu jest Michał Wójcik, który wcześniej zarządzał 2-gwiazdkowym hotelem Piast przy Dworcu Głównym.

Fot. Tadeusz Brzeza, skyscrapercity

Budynek obecnego hotelu powstał na początku XX wieku, gdy firma Goldene Krone, otworzyła tam dom towarowy. W 1945 r. podczas oblężenia Wrocławia został zniszczony, a pod koniec lat 50. na stalowej konstrukcji i masywnych sufitach, które przetrwały jako jedyne, został zbudowany nowy budynek nawiązujący do stylu renesansowego z trzema piętrami i użytkowym poddaszem. W 1970 r. budynek został wpisany do rejestru zabytków jako dom towarowy. W 2011 r. kupiła go firma Otis Investment. Początkowo planowała tam uruchomienie hostelu, ale ostatecznie zdecydowała się na obiekt hotelowy i w 2015 r. rozpoczęła jego generalny remont. Otis Investment posiada też naprzeciwko hotelu historyczny dom towarowy Kameleon i kilka innych nieruchomości na Starym Mieście.

We Wrocławiu już w tym miesiącu otwarty został hotel MGallery na Ostrowie Tumskich ze 184 pokojami, wcześniej Zoo Hotel przy zoo z 50, a w 2018 r. Grand Hotel z 90 pokojami w sąsiedztwie Placu Solnego. Wkrótce otwarte mają zostać: Best Western Premier (w najbliższych tygodniach) przy Dworcu Głównym z 64 pokojami (a w 2021 r. tuż obok Hotel Grand ze 170 pokojami), HB Hotel przy ul. Szewskiej z ok. 40, ekonomiczny Traffic Hotel niedaleko przy deptaku na Świdnickiej z 36 pokojami, 5-gwiazdkowy Altus Palace z 91 pokojami w centrum przy Wzgórzu Partyzantów, Hampton by Hilton i Arche Hotel przy lotnisku, oba łącznie z ponad 200 pokojami. Grupa Arche planuje też uruchomić w byłym szpitalu dziecięcym na Karłowicach hotel Klasztor z 83 pokojami oraz aparthotel. Powstaje Q Hotel na granicy Wrocławia w Bielanach Wrocławskich z 210 pokojami, a później otwarte mają też być m.in. Indigo w ścisłym centrum, Vienna House Easy na Sienkiewicza, DB Hotel w condo przy pl. Strzegomskim poza centrum, gruntownie przebudowany i powiększony z 34 do 105 pokoi ma być Lothus przy ul. Wita Stwosza naprzeciwko Galerii Dominikańskiej itd.  Powstaje też kilka mniejszych hoteli w różnych częściach Wrocławia.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *