40 pracowników hoteli Louvre Hotels Group na starcie Poland Business Run

Poland Business Run to największy charytatywny bieg biznesowy w Polsce, który szczególnie zwraca uwagę na osoby po amputacjach kończyn. Organizowany od 7 lat, ma na celu wsparcie osób z niepełnosprawnościami i spełnienie ich marzeń oraz promocję aktywnego stylu życia. Z takim zamysłem 40 pracowników Louvre Hotels Group stanęło na linii startu sztafety.

Tegoroczna edycja Poland Business Run przyciągnęła rekordową liczbę zawodników – ponad 29 tys., a zebrana kwota w ramach akcji „Pomagam bardziej” wyniosła 150 403 złotych. Wśród zawodników znalazła się grupa pracowników marek hotelowych należących do Louvre Hotels Group: Campanile, Première Classe, Golden Tulip oraz Metropolo by Golden Tulip. 40-osobowa ekipa fanów biegania, podzielona na 5-osobowe drużyny, podjęła wyzwanie i równo o 10:30 wystartowała w poszczególnych miastach, które były puzzlami składającymi się na ogólnopolską akcję charytatywną Poland Business Run. Grupa Louvre Hotels miała swoich przedstawicieli w Warszawie, gdzie pobiegły cztery zespoły, we Wrocławiu były dwie ekipy, a w Krakowie i Lublinie po jednej drużynie. Każdy z uczestników, w zależności od miasta, w którym startował, miał do pokonania dystans od 3,2 do 4,2 km. Kapitanowie drużyn otwierali bieg i to oni, jako pierwsi mieli za zadanie przekazać sztafetową pałeczkę kolejnemu zawodnikowi.

– Poland Business Run to świetna inicjatywa, która pozwala na integrację zarówno wewnątrz zespołu, jak i w środowisku biznesowym. Jestem przekonana, że inicjatywy tego typu mają pozytywny wpływ na nasze codzienne życie zawodowe” - mówi Danuta Marcinkowska, marketing & PR coordinator w Louvre Hotels Group. – Nasi pracownicy mają świadomość jak szczytny jest to cel, dlatego chętnie uczestniczą w takich akcjach

Powołana Fundacja Poland Business Run za swoją misję stawia szeroko rozumianą pomoc osobom z niepełnosprawnościami narządu ruchu, ich aktywizacji oraz eliminowanie barier społecznych a także pomoc osobom zagrożonym amputacją. Fundacja upowszechnia wiedzę na temat niepełnosprawności narządów ruchu oraz stara się wpłynąć na zmianę postrzegania osób z wyżej wymienionymi problemami.

Hotele Louvre Hotels Group chcąc zapewnić pełną dostępność swoich przestrzeni hotelowych wszystkim gościom, kilka miesięcy temu zaprosiła do współpracy Fundację Polska Bez Barier.Akcja opatrzona została hasłem LIVE MY LIFESTYLE – To dla Was się zmieniamy!  Grupa Louvre Hotels rozpoczęła proces dostosowywania własnych hoteli do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Jednocześnie świadomie rozpoczęto pogłębianie wiedzy wśród pracowników w tym temacie. 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *