Ruszył Aparthotel Termy Uniejów. W condo. I z wodą termalną w trzecim kurku

Otwarty został aparthotel Termy Uniejów ze 172 pokojami, centrum konferencyjnym o powierzchni blisko 750 m kw., restauracją, SPA i basenem. Koszt inwestycji prowadzonej przez spółkę komunalną Termy Uniejów, zarządzającą kompleksem termalno-basenowym, wyniósł ok. 60 mln zł. Sfinansowana została dzięki sprzedaży pokoi w systemie condo po 9 tys. za 1 m kw. z gwarancją 7,5 proc. zwrotu rocznie przez 30 lat.Operatorem aparthotelu w standardzie 4-gwiazdkowym została spółka Ventury związana z firmą King Cross, która wykupiła część konferencyjną, restauracyjną i rekreacyjną. Kompleks składa się z dwóch pięciokondygnacyjnych budynków, w jednym mieści się część rekreacyjna z basenem i SPA, a w drugim część konferencyjna i restauracyjna, w obydwu znajdują się pokoje hotelowe. Aparthotel Termy Uniejów oferuje 74 pokoje standard o powierzchni 26 m kw., 48 typu studio (30 m kw.), 48 superior (35 m kw.) oraz dwa apartamenty (60 m kw.). Wszystkie dysponują balkonami i „trzecim kurkiem” z wodą termalną. Centrum konferencyjne składa się z czterech sal konferencyjnych, które można połączyć w jedną na 400 osób, strefy work zone z wydzieloną częścią board room oraz obszernego foyer. Strefa SPA & wellness oferuje dwa gabinety, w których wykonywane są zabiegi z użyciem marki Skeyndor, saunę suchą i mokrą, siłownię oraz basen ze strefą wypoczynkową.

W hotelu znalazły się również autorska Aqua Restaurant, Chef’s Table – stolik w sercu kuchni z menu degustacyjnym szefa kuchni, oraz lobby bar Aqua Mood z alkoholami od wyselekcjonowanych niszowych producentów. Według założeń – konserwatywnych, jak podkreśla spółka Termy Uniejów – obiekt będzie miał minimum 40 proc. obłożenia i średnie ceny w zależności od typu pokoju 200, 300 i 400 zł. „Przy powyższym, ostrożnym założeniu co do średnich cen najmu lokali, obłożenie aparthotelu musiałoby być niższe niż 27 proc., aby operatorowi zaczęło brakować środków na pokrycie kosztów operacyjnych działalności, i poniżej 17 proc., aby zaczęło brakować mu środków na wypłatę gwarantowanego zysku. W obu tych przypadkach operator będzie umownie zobowiązany do pokrycia niedoborów ze środków własnych” – informuje spółka Termy Uniejów

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *