W Szklarskiej Porębie powstanie pierwszy w Polsce hotel pod marką Hôtels & Préférence

W 2021 r. w Szklarskiej Porębie otwarty ma zostać 4-gwiazdkowy hotel pod należącą do sieci Louvre Hotels Group marką Hôtels & Préférence z 270 pokojami. Wybudowany zostanie w technologii modułowej przez firmę DMDmodular. Będzie to jedna z największych realizacji hotelowych w Europie oparta na tej technologii.Produkcja pokoi rozpocznie się na przełomie lat 2019/20. Inwestorem hotelu jest spółka Polish Mountain Resorts, należąca do Grupy EVIP, która specjalizuje się w doradztwie z zakresu prywatyzacji, fuzji i przejęć, zarządzania oraz pozyskiwania finansowania, jak również w prowadzeniu inwestycji nieruchomościowych na zlecenie inwestorów i na rachunek własny.

Autorem projektu jest pracownia AGK Architekci. – Wybór spółki DMDmodular jako dostawcy pokoi dla kolejnej prestiżowej marki hotelowej jest potwierdzeniem naszej pozycji i know- -how w zakresie jakości i ceny, jaką oferujemy inwestorom – mówi prezes DMDmodular Ewelina Woźniak-Szpakiewicz. – Technologia modułowa i autorskie rozwiązania DMD doskonale sprawdzają się w tego typu kontraktach, zwłaszcza w segmencie premium, w którym istotne są detale i kontrola jakości. Hôtels & Préférence to hotelowa sieć marketingowa utworzona w 2000 r. Obecnie działa w niej ok. 150 hoteli 4- i 5-gwiazdkowych, większość we Francji.

W 2017 r. większościowy pakiet udziałów w sieci przejęła Grupa Louvre. Operatorem polskiego hotelu została firma Consulting Plus Hospitality Witolda Ignatowskiego, byłego prezesa sieci Hotele DeSilva. – Zwykle na realizację inwestycji hotelowej w technologii tradycyjnej potrzeba ponad 24 miesięcy. Tu możemy ten czas znacząco skrócić. Technologia modułowa to przyszłość budownictwa komercyjnego. Dzięki współpracy z firmą DMDmodular możemy liczyć na maksymalizację korzyści finansowych w procesie inwestycyjnym przy jednoczesnym zachowaniu oczekiwanej przez nas jakości – mówi Witold Ignatowski.

W Szklarskiej Porębie w najbliższych miesiącach ruszyć mają m.in. kompleks Platinum Mountain Resort & SPA ze 148 pokojami i Platinum Apartments ze 180 apartamentami, należący do sieci Górskie Resorty, oraz hotel Radisson ze 104 pokojami, należący do Zdrojowej Invest.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *