Lato w mieście

Trójmiejskie i krakowskie hotele odnotowały bardzo dobre wyniki w wakacje, podobnie było we Wrocławiu. W Warszawie i Poznaniu wyniki były słabsze niż rok wcześniej – wynika z danych STR.TRÓJMIASTO


Trójmiejscy hotelarze nie mogli narzekać na sezon wakacyjny. W sierpniu średnia cena za pokój wynosiła tam 425 zł. To o 20 zł więcej niż rok wcześniej. Wzrosło również obłożenie o 2 punkty procentowe, do blisko 90 proc. Dzięki temu średni przychód z pokoju RevPAR był wyższy o ponad 7 proc., osiągając poziom 381 zł. W Sopocie pokój kosztował ok. 750 zł. W lipcu obłożenie było podobne do ubiegłorocznego, na poziomie blisko 88 proc., za to ceny jeszcze wyższe niż w sierpniu. Wynosiły 432 zł, o 17 zł więcej niż rok wcześniej, co przełożyło się na RevPAR w wysokości 377 zł.


KRAKÓW


Również krakowscy hotelarze mogli być zadowoleni. W sierpniu obłożenie w stosunku do sierpnia 2018 r. wzrosło aż o 5 p.p., do prawie 90 proc., a w lipcu o 7 p.p., do 84,5 proc. Również średnie ceny w sierpniu były znacząco wyższe, bo aż o ponad 20 zł – osiągnęły poziom 326 zł. To przełożyło się na 13,5-procentowy wzrost przychodu z dostępnego pokoju (z 258 do 293 zł). W lipcu stawki za pokój były zbliżone do ubiegłorocznych i oscylowały wokół 305 zł, ale dzięki znacznemu wzrostowi obłożenia RevPAR był wyższy o ponad 22 zł, czyli o prawie 10 proc., i wyniósł 258,5 zł.


WROCŁA

[...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.