Piłkarze zmieniają bazę przed Euro 2020

Nie Arłamów jak wcześniej, ale hotel Remes w Opalenicy ma być bazą w której reprezentacja Polski przygotowywać będzie się do mistrzostw Europy w 2020 roku – informuje „Przegląd Sportowy”.

Jak pisze dziennik, wszystko wskazuje na to, że polscy piłkarze zamieszkają w hotelu Remes, zlokalizowanym przy boiskach treningowych, na których podczas Euro 2012 trenowali Portugalczycy. Hotel znajduje się 30 km od lotniska w Poznaniu, co również jest dużym atutem Opalenicy. Bliskość lotniska istotna jest ze względu na to, że Euro 2020 będzie się odbywać w 12 europejskich miastach. Na razie nie wiadomo jednak, gdzie dokładnie swoje spotkania rozegra reprezentacja Polski.

Przed poprzednimi dużymi imprezami piłkarskimi, tj. mistrzostwami świata w 2018 roku i Euro 2016, Polacy trenowali w Arłamowie, ale trener Jerzy Brzęczek opowiadał się za zmianą tej lokalizacji  – informuje „Przegląd Sportowy”.

Kadra zakwalifikowała się do mistrzostw Europy na dwie kolejki przed końcem eliminacji, dzięki zwycięstwu nad Macedonią Północną 2:0. Ta komfortowa sytuacja spowodowała, że Polski Związek Piłki Nożnej, w porozumieniu z selekcjonerem Jerzym Brzęczkiem, zaczął składać plan, jak najlepiej przygotować się do jubileuszowych (60-lecie UEFA) i wyjątkowych rozgrywek, które odbędą się w dwunastu krajach Europy – pisze PS.

Mecze przyszłorocznych mistrzostw Europy odbywać się będą w Danii (Kopenhaga), Holandii (Amsterdam), Rumunii (Bukareszt), Irlandii (Dublin), Hiszpanii (Bilbao), Węgrzech (Budapeszt), Szkocji (Glasgow), Niemczech (Monachium), Azerbejdżanie (Baku), Rosji (Petersburg), Włoszech (Rzym) i Anglii (Londyn). Losowanie fazy grupowej odbędzie się 30 listopada o godz. 17:00 w Bukareszcie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *