Nosalowy Dwór z nową inwestycją   INWESTYCJE

Do tatrzańskiego starostwa powiatowego wpłynął wniosek o pozwolenie na budowę dotyczące przebudowy i rozbudowy dawnego domu wypoczynkowego Salamandra w Kościelisku – pisze „Gazeta Wyborcza”. Właścicielem nieruchomości jest Grupa Nosalowy Dwór.

Atutem Salamandry jest doskonałe położenie na zboczach Butorowego Wierchu skąd rozpościera się spektakularny widok na panoramę Tatr.

Sam budynek został oddany do użytku przed wojną, a inwestorem był generał Tadeusz Kasprzycki. Na początku lat 50. obiekt został wywłaszczony na cele wojskowego sanatorium i oficerskiego ośrodka wypoczynkowego, liczącego około 250 miejsc noclegowych. Później, po perturbacjach prawnych, właścicielem  nieruchomości została Grupa Nosalowy Dwór, posiadająca kompleks o tej samej nazwie w Zakopanem.

Teraz jak pisze wyborcza do tatrzańskiego starostwa powiatowego wpłynął wniosek o pozwolenie na budowę. Dotyczy przebudowy i rozbudowy Salamandry. Nie wiadomo jednak jaką funkcję miałby pełnić budynek po przebudowie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *