10 zmian i wydarzeń personalnych roku   PERSONALIA

Branża hotelarska jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się w Polsce, w związku z czym zachodzi w niej również wiele zmian personalnych. Informujemy o nich niemal codziennie w serwisie www.e-hotelarz.pl i co miesiąc, czasami na 3-4 strony, w „Hotelarzu”.  W ramach ostatnich podsumowań ubiegłego roku (jeszcze w styczniu), prezentujemy wybór 10 najważniejszych wydarzeń personalnych w ubiegłym roku na polskim rynku hotelarskim (albo z udziałem Polaków).

Nie są one uhierarchizowane pod względem ważności – wszystkie są równe. A że zmian było dużo podzieliliśmy je na dwie części: zmiany personalne oraz wydarzenia personalne, gdzie pokazujemy szersze zmiany w ramach marek i sieci, z których każda zasługiwałaby na oddzielną wzmiankę.

JANUSZ MITULSKI - AWANS W GLOBALNEJ STRUKTURZE MARRIOTT

Janusz Mitulski awansował na stanowisko starszego dyrektora (senior director) ds. rozwoju sieci Marriott w Europie Środkowej i Wschodniej. Był to pierwszy awans polskiego managera w strukturach rozwoju jednej z największych sieci hotelowych na świecie. Dotychczas odpowiedzialny był za rozwój sieci w obszarze Europy Środkowo-Wschodniej, obejmujący Polskę, Czechy, Słowację i kraje bałtyckie. Obecnie jego region został powiększony o Ukrainę.

JOANNA KUROWSKA - POLKA AWANSUJE W IHG

Sieć IHG mianowała Joannę Kurowską na nowo utworzone stanowisko director operations luxury & managed w Europie Północnej (kraje niemieckojęzyczne, Benelux, Skandynawia, Polska). Będzie ona kierowała podległym jej regionem z biura IHG we Frankfurcie. Pracowała na różnych stanowiskach związanych z finansami i działaniami operacyjnymi w centrali IHG w angielskim Denham, zajmując się hotelami z segmentu Luxury & Boutique. Ostatnio pełniła funkcję operations finance director dla rynków nieruchomości typu Luxury & Managed w Europie

RAFAŁ ROSIEJAK - Z COLLIERSA DO CBRE

Rafał Rosiejak, dotychczasowy szef działu hotelowego w agencji Colliers International, przeszedł do agencji CBRE na stanowisko dyrektora działu doradztwa rynku hotelarskiego. Wcześniej był m.in. krajowym koordynatorem ds. zakwaterowania dla drużyn, VIP-ów i kibiców Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012, a także dyrektorem Centrum Konferencyjnego Stadionu Narodowego (PGE Narodowy). Do zespołu CBRE z Colliersa dołączyła również Agnieszka Topczewska, obejmując stanowisko starszego konsultanta.

MIŁOSZ STANISŁAWSKI – ODCHODZI Z HOTELARSTWA

Miłosz Stanisławski, zarządzający hotelem Sound Garden Airport w Warszawie od jego otwarcia w 2013 r., dyrektor regionalny IGHP na Mazowsze od 2016r., Hotelarz Roku 2014 w kategorii Hotelarz do 35 r. Życia, nominowany w 2018 w kategorii Dyrektor Generalny Hotelu Niezależnego, postanowił odejść z działalności operacyjnej w hotelarstwie i zaangażować się w marketing sieciowy (multi level marketing MLM). Włączył się w budowę międzynarodowej organizacji – największego na świecie pośrednika w zakupach off i on-line z aplikacją lojalnościową. W Sound Garden zastąpił go Marcin Woźniak, ostatnio dyrektor operacyjny sieci IBB Hotels i dyrektor IBB Andersia w Poznaniu, a w IGHP Elżbieta Nitsze, dyrektor Airport Hotel Okęcie.

JOANNA KASZUBOWSKA – DYREKTOREM SOFITEL GRAND SOPOT

Joanna Kaszubowska, dotychczasowa dyrektor Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie na Mazurach, została dyrektor generalną hotelu Sofitel Grand w Sopocie. Zastąpi Gregory’ego Millona, został dyrektorem Molitor MGallery by Sofitel w Paryżu. Joanna Kaszubowska wcześniej m.in. zarządzała hotelem Mercure Mrongovia w Mrągowie i była zastępcą dyrektora Novotelu Gdańsk Centrum. Sofitel Grand to jeden z flagowych hoteli Accoru w Europie Środkowo-Wschodniej.

ACCOR/ORBIS - FALA ZMIAN DYREKTORÓW

W hotelach sieci Accor/Orbis jest tak, że jedna zmiana pociąga za sobą od razu cały łańcuch. A że hotele tej sieci należą do liderów swoich rynków, więc zawsze są to ważne zmiany. Np. w ub.r. Małgorzata Kalinowska-Klimek, dyrektor świeżo odremontowanego combo Novotel-ibis w Poznaniu przeszła na stanowisko dyrektora Accoru/Orbisu ds. franczyzy w Polsce i krajach nadbałtyckich. Ją zastąpił Tomasz Krzysztanowski z Novotelu Kraków Centrum, a jego Violetta Krzemień-Banot z Novotelu Kraków City West, a ją Maciej Naziębłło z ibisa Kraków Centrum.

ALBO: Przemysław Orchowicz został dyrektorem Novotelu Warszawa Centrum z 730 pokojami (zastąpił Vincenta Dujardina, który został dyrektorem kompleksu Mercure – ibis – Adagio w Moskwie). Jego w combo Novotel – ibis Wrocław Centrum zastąpił Sebastian Marona z Mercure Poznań Centrum, którego zastąpił Marcin Procajło z Novotelu Poznań Malta (zastąpił też Małgorzatę Kalinowski-Klimek jako dyrektor regionalny IGHP), którego zastąpiła Agnieszka Powązka-Celer dyrektor operacyjna Novotel – ibis Poznań.  

CZY: Wojciech Kęsik został dyrektorem Novotelu Warszawa Airport na miejsce Christophe’a Chamboncela, który został dyrektorem ds. zarządzania operacyjnego hoteli Accoru/Orbisu w Europie Południowo-Wschodniej. Jego w ibisie Warszawa Stare Miasto zastąpił dyrektor operacyjny z combo Novotel & ibis Wrocław Centrum Marcin Paliwoda.

LUB: Daiva Maciule zostaje dyrektor Mercure Warszawa Grand na miejsce Artura Dereli, który odszedł do Best Western Jurata.  Na jej miejsce w Mercure Gdynia Centrum przyszedł Krzysztof Arcyman z Novotel Gdańsk Marina, a jego zastąpiła Katarzyna Gudalewicz z ibisa Gdańsk Stare Miasto.

SHERATONY - ZMIANA WSZYSTKICH DYREKTORÓW

W ubiegłym roku wymienili się dyrektorzy generalni wszystkich czterech hoteli Sheraton w Polsce. W warszawskich hotelu Fadlallaha Zayata, który wyjechał do europejskiej centrali w Londynie zastąpiła Angela Saliba z Malty, dotychczasowa dyrektor Sheratona Grand Kraków, którego stery objęła Gabriela Ditetova z Czech. Z kolei dyrektorem Sheratona Sopot - za Emanuela Dalnodara, który przeszedł do firmy developerskiej budującej aparthotele na Wybrzeżu, został Artur Zawadzki, a jego w Sheratonie Poznań zastąpiła dyrektor operacyjna Hilton Heathrow Magdalena Eliasz.

DOUBLETREE BY HILTON -  NOWI DYREKTORZY Z AWANSU WEWNĘTRZNEGO

Dyrektorem generalnym hotelu DoubleTree by Hilton Łódź został Dominik Chrapek, dotychczasowy dyrektor gastronomii tego hotelu. Zastąpił Sławomira Nowaka, który został dyrektorem warszawskiego Sangate Hotel Airport i nowych projektów hotelarskich tureckiego inwestora. Z kolei w warszawskim DoubleTree by Hilton dyrektorem generalnym została Marzena Celej, dotychczasowa dyrektor operacyjna.

DYREKTORZY POWSTAJĄCYCH COMBO IHG I MARRIOTTA

Marcin Szymfel, zastępca dyrektora generalnego warszawskiego hotelu Intercontinental, został dyrektorem powstającego w inwestycji The Warsaw Hub dwumarkowego kompleksu z pierwszym w Polsce hotelem pod marką Crowne Plaza i Holiday Inn Express z 430 pokojami. Z kolei Maciej Knyrek, który wcześniej zarządzał m.in. hotelami Holiday Inn i pierwszym w Polsce AC by Marriott we Wrocławiu, objął stanowisko dyrektora generalnego combo Courtyard by Marriott – Moxy w Szczecinie z 255 pokojami. Został powołany także na członka zarządu spółki Legendhotels Posejdon, operatora obu hoteli.

HOTELE DESILVA - WŁAŚCICIEL ZOSTAJE PREZESEM

Nastąpiły zmiany na szczycie sieci Desilva Hotele, która jest 10. graczem na rynku  z 1,5 tys. pokoi w 16 hotelach (w tym połowa odkupiona od Orbisu). Dotychczasowego prezesa Witolda Ignatowskiego, który zarządzał siecią od początku w 2006 r., zastąpił główny inwestor firmy Krzysztof Kasprzyk. Krzysztof Kasprzyk jest biznesmenem z Olesna w woj. opolskim, do którego należy też m.in. firma deweloperska Multi Hekk z Piaseczna. Witold Ignatowski, który wcześniej był m.in. dyrektorem operacyjnym Orbisu, otworzył firmę consultingowo-zarządczą Consulting Plus Hospitality.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *