Tak będzie wyglądał hotel Puro Katowice

Sieć Puro Hotels ujawniła wizualizacje swojego najnowszego hotelu, który powstaje w Katowicach i otwarty ma zostać w I kwartale 2022 r. 4-gwiazdowy hotel będzie miał 247 pokoi, restaurację, sale konferencyjne i autorskie SPA sieci Puro pod szyldem Prisma. Na ostatniej kondygnacji znajdować się będzie bar z widokiem na miasto, połączony z zaaranżowanymi na dachu ogrodami.Będzie to ósmy hotel sieci Puro. – Z tej inwestycji jesteśmy szczególnie dumni, nie tylko ze względu na jej znakomitą lokalizację i ekspozycję, ale także na charakter architektury – mówi Przemysław Wieczorek, członek zarządu i dyrektor inwestycyjny sieci hoteli Puro. – Projekt powstanie na unikatowej działce przy al. Korfantego, zlokalizowanej między Dworcem PKP a Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Każdy z hoteli Puro jest inspirowany otoczeniem i historią miasta, ma indywidualny charakter i swoją tożsamość. W hotelu znajdzie się m.in. kolekcja sztuki związanych z regionem artystów. – Wyjątkowa lokalizacja umożliwia nam stworzenie charakterystycznego i widocznego obiektu. Projekt budynku powierzyliśmy pracowni architektonicznej Konior Studio, kierowanej przez Tomasza Koniora, który bardzo dobrze zna lokalne uwarunkowania centrum Katowic i od początku doskonale rozumiał istotę tej lokalizacji oraz jej szczególną rolę w kontekście rozwoju śródmieścia – mówi Przemysław Wieczorek.

Architekci z Konior Studio podjęli próbę wykreowania wielkomiejskiej architektury o maksymalnie otwartym i ogólnodostępnym charakterze. – Wyjątkowość projektu polega na pogodzeniu rozmachu powojennego modernizmu, charakterystycznego dla północnej części śródmieścia Katowic, ze współczesną wrażliwością. Skupiliśmy się na wygodzie mieszkańców oraz spełnieniu wysokich standardów zrównoważonego budownictwa – mówi Tomasz Konior. – Nowoczesność wpisana z szacunkiem w lokalny kontekst to znak rozpoznawczy marki Puro. Tak będzie również w Katowicach. Projekt hotelu nawiązuje do założenia „Ściany zachodniej” alei Korfantego, na które składają się niskie i rozłożyste pawilony oraz wysokie obiekty, niektóre o statusie ikon polskiej architektury.

Postawiliśmy na połączenie wysokościowca i niskiego podium, aby dopełnić istniejący zespół zabudowy. Od alei widoczna będzie część hotelu licząca 14 kondygnacji i 56 m wysokości, tak jak sąsiadująca z nim Superjednostka. Natomiast od zachodu budynek zyska dwukondygnacyjny cokół odpowiadający wysokością stojącemu obok pawilonowi BWA. Wnętrza hotelu w Katowicach zaprojektuje londyńskie studio projektowe DeSallesFlint, z którym sieć realizowała już kilka inwestycji w Polsce, w tym hotel w Warszawie. Stylistyka wnętrz oparta będzie m.in. na surowych materiałach: beton, cegła, drewno i stal, które mają nadać pomieszczeniom lekko industrialny charakter, ale też ponadczasową szlachetność, z projektami mebli europejskich manufaktur, pracami artystów i rzemieślników. Kierowanie procesem budowy powierzono spółce Hotel Inwest, związanej z Puro od początku rozwoju sieci. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *