Rząd przeznaczy 212 mld zł na „tarczę antykryzysową”   KORONAWIRUS

Podczas wspólnej konferencji prasowej prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego przedstawiono szczegóły rządowego pakietu pomocowego dla przedsiębiorców i gospodarki w związku z negatywnymi skutkami epidemii koronawirusa.

- Proponujemy dla przedsiębiorców, którzy spełnią kryteria, pokrycie przez państwo 40 proc. wynagrodzenia pracowników do wys. średniego wynagrodzenia w gospodarce; parę milionów osób dzięki temu będzie bezpieczniejsze na rynku pracy - przekazał premier Morawiecki.

- Dla osób prowadzących własną działalność gospodarczą będziemy mieli możliwość wypłaty środków do wysokości 80 proc. minimalnego wynagrodzenia.

- W pakiecie osłonowym dla przedsiębiorców m.in. odsunięcie płatności ZUS, rozłożenie skłądek na ZUS na raty i system wypłaty wynagrodzeń tym, którzy z różnych powodów nie mogą świadczyć pracy. - dodał prezydent.

- Dzisiaj bardzo wielu przedsiębiorców jest w kłopotach. Pomoc jest potrzebna tym najmniejszym przedsiębiorcom, tym średnim, ale i tym wielkim - powiedział prezydent. - w najtrudniejszej sytuacji są ci najmniejsi. Ci którzy wzięli kredyty. Uznałem, że jest potrzeba wsparcia tych ludzi pracujących na co dzień. Ten pakiet musi być bardzo szeroki, bardzo kompleksowy i obejmować wszystkie dziedziny życia - przekazał prezydent Duda.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *